Son Dakika Haberleri: CHP İzmir İl Başkanlığı Seçimini, Kocaoğlu'nun Destekleği Ali Engin Kazandı

CHP İzmir İl Başkanlığı Seçimini, Kocaoğlu'nun Destekleği Ali Engin Kazandı

8 yıl önce

CHP İzmir İl Başkanlığı için yapılan seçimi, 576 delegenin 253'ünün oyunu alan Ali Engin kazandı.

CHP İzmir İl Başkanlığı Seçimini, Kocaoğlu'nun Destekleği Ali Engin Kazandı, System.String[]

CHP İzmir İl Başkanlığı için yapılan seçimi, 576 delegenin 253'ünün oyunu alan Ali Engin kazandı. CHP İzmir 34. Olağan İl Kongresi, dün (3 Haziran) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla başladı. Mevcut İl Başkan Tacettin Bayır, Ali Engin ve Levent Eyipişiren'in yarıştığı kongrede, oy kullanma işlemine gece geç saatlerde geçildi. Çarşaf liste olması sebebiyle yaklaşık 25 saat süren ve bugün öğlen tamamlanan oy sayımı sonucunda seçimi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da desteğini alan Engin kazandı. Adaylardan Eyipişiren 166, Kılıçdaroğlu tarafından göreve getirilen Bayır ise 71 oyda kaldı. Celal Atik Spor Salonu'ndaki kongrede 43 delege oy kullanmazken 86 oy da geçersiz sayıldı.


Sonuçların netleşmesinin ardından bir açıklama yapan CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, kongrede kaybeden olmadığını, kazananın CHP olduğunu söyledi. Görevin sorumluluğunun farkında olduğunu kaydeden Engin, partiyi daha iyi yerlere götürmek için çalışacaklarını, seçimi bekledikleri oy oranıyla tamamladıklarını dile getirdi.

Haber Yayın Tarihi: 04.06.2012 03:23 Kaynak: CHAMeraklı vatandaşlar, cesedi görmek için demirlere tırmandılar
A Milli Takım İzlanda'da saatlerce beklerken, İzlanda Milli Takımı beklemeden İstanbul Havalimanı'ndan geçti Beton mikserinin altında kalan babasının cansız bedenine sarılıp ağladı