CHP, Kapaklı'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı - Son Dakika

CHP, Kapaklı'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

30.12.2013 17:19
CHP, Kapaklı'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı, System.String[]

Tekirdağ'a bağlı Kapaklı ilçesinde, CHP Kapaklı ilçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısına, binlerce vatandaş katıldı.

Tekirdağ'a bağlı Kapaklı ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı'na binlerce vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Kapaklı'nın tanıtımı kapsamında hazırlanan slayt katılımcılara izletildi. Tanıtım slaytının ardından programın açılış konuşmasını CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin yaptı. Tüm Türkiye'nin olduğu gibi Kapaklı'nın da 30 Mart 2013'te kritik bir seçim sürecine gireceğini ifade eden Seçkin, "Tekirdağ'ın Büyükşehir olmasıyla birlikte pek çok önemli hizmet Büyükşehir tarafından verilecek" dedi. İnsanların refah düzeyini en üst seviyeye çıkaracak insanlarla yola çıkacaklarını kaydeden Kenan Seçkin, iki dönemdir Kapaklı Belediye Başkanlığı görevini yürüten İrfan Mandalı'nın CHP Kapaklı Belediye Başkan Adayı olduğunu sözlerine ekledi. Dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakmak gerektiğini söyleyen Kenan Seçkin, "Gün, adayımızın arkasında tek yürek olma günüdür. Gün CHP çatısı altında buluşma günüdür" ifadelerini kullandı.

"CHP TEKİRDAĞ'DA 11-0 YAPMAYA GİDİYOR"

Kenan Seçkin'in ardından konuşan Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç ise "CHP Tekirdağ'da 11-0 yapmaya gidiyor. Tekirdağ'dan tüm Türkiye'ye mesaj vermeye gidiyor" dedi. CHP Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı'ya CHP'ye hoş geldin diyen Dalgıç, "CHP Atatürk'ün izinde ilerlemeye devam edecek. 5 yıl önce Tekirdağ Merkez'de AK Parti yönetimi vardı. 2009 seçimlerinde AK Parti aynı adayı gösterdi. MHP ise Osman Tabak'ı aday gösterdi. Her iki partinin aldığı toplam oy bizimki kadar olmadı. İrfan Başkan'a 2 dönemdir yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun" dedi.

Toplantıda konuşan CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, İrfan Mandalı'nın seçimlerde Kapaklı'yı kazanacağından şüphesinin olmadığını söyleyerek "Bize Kapaklı yetmez. Kapaklı bize dar gelir. Bize bu dönemde Çerkezköy de lazım. Diğer ilçelerde lazım. Bir bütün olarak Büyükşehir lazım" dedi. Konuşmasının sonunda 2014 seçimlerinde hem Kapaklı Belediyesi'ni kazanmak, hem de Büyükşehir'i kazanacak oyları Tekirdağ'a yollamak gerektiğini söyleyen Köprülü, "Buradan yaydığınız ışık Çerkezköy'e de sirayet etsin. 11 ilçeyi de kazanmalıyız" dedi. Emre Köprülü konuşmasının ardından İrfan Mandalı ile birlikte Belediye Başkan Adaylarını ve İlçe Başkanlarını da sahneye davet ederek birlik beraberlik mesajı verdi.

"TERTEMİZ BİR ŞEKİLDE CHP'DEN ADAY OLDUM"

Emre Köprülü'nün ardından programdaki son konuşmayı ise Kapaklı Belediye Başkanı ve CHP Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı gerçekleştirdi. Başkanlığı döneminde yapılan hizmetleri anlatmaya gerek olmadığını ve halkın tüm yapılanları gördüğünü söyleyen İrfan Mandalı, "Geçtiğimiz aylarda dosyamı, aynı zamanda avukat olan milletvekilimiz Emre Köprülü'ye gösterdim ve aday olmamın önünde herhangi bir engel olup olmadığını sordum. Yok dedi. Herkesin bildiği gibi geçtiğimiz yıl 4'üncü yargı paketi oy birliği ile meclisten geçti. Bu çerçevede hakkımdaki suçlamalardan aklandım. Tertemiz bir şekilde CHP'den aday oldum" dedi. Konuşması 'Gençlik seninle durma ilerle' şeklindeki sloganlarla bölünen gruba hitap eden Mandalı, "Yaşım 54 olsa da sizin gibi kendimi genç hissediyorum" dedi.

Mandalı sözlerini şöyle sürdürdü: "Hizmet etmekten büyük onur ve gurur duyduğum, tarihi ile büyüyen ekonomisi ve sürekli gelişen sanayisi ile Türkiye'nin parlayan yıldızı olan Kapaklımıza, tam 10 yıldır belediye başkanı olarak hizmet etmekteyim. Hizmet adına bu yola çıkarken, halkımıza sözler verdik. Planlanan, yazılan ve söz verilen her konuyu birer birer hayata geçirdik ve geçirmeye de devam ediyoruz. Biz bu yola çıkarken makam sevdalısı olarak değil, hizmet sevdalısı olarak yola çıktık. Ben değil biz düşüncesiyle çıktığımız bu yolda yaptığımız her hizmette vatandaşlarımızın fikirlerine değer vererek hareket ettik kararlar aldık ve yine halkımızla birlikte uyguladık. Halkımızın bize verdiği emaneti, her şeyden üstün bildik ve büyük titizlikle Kapaklımızı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için gece gündüz gözetmeden 7/24 çalıştık. Daha çok işimiz olduğunun farkındayız. Kapaklıda değişimin ve gelişimin temsilcisi olmaya devam edeceğiz. Halka hizmet Hakka hizmet anlayışı içerisinde bilgimi, tecrübemi, hizmet aşkımı, çalışma ahlakımı birleştirip dürüst, ilkeli bir belediyecilik anlayışı içerisinde 5 yıl daha sizlere hizmet etmek için varım."

Kimsenin cebindeki parada gözünün olmadığını söyleyen Mandalı, "Allah bana sizlere helal bir şekilde hizmet etmeyi nasip etsin" dedi. 2012'de gerçekleştirilen sünnet şöleninde vatandaşlara AK Parti'ye geçme sözü verdiğini anımsatan Başkan Mandalı, "O dönemde eğer Kapaklı'yı ilçe yaparsanız AK Parti'ye geçerim; aksi takdirde boğazınıza kılçık olurum dedim. O dönem var ya da yok olma dönemiydi. Yeter ki Kapaklı ilçe olsun dedim. Sonrasında AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı da benim için kapıdan da bacadan da giremez dedi. Zaten AK Parti'ye geçmeye benim vicdanım el vermezdi" ifadelerini kullandı. Mandalı konuşmasın sonunda davetlilere karanfil dağıttı.

Kapaklı Aday Tanıtım Toplantısı'na CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Ulaş Belediye Başkanı Kenan Demiray, CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erdoğan Kaplan, Şerafettin Terzi ve Kadir Albayrak, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Saim Özkan, CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, Süleyman Paşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, CHP İl Genel Meclis Üyeleri Samiİkizler ve M. Zeki Gürcün, CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Metin Dönmez, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yaşar Kuş, Atatürkçü Düşünce Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Dündar Orhan, CHP'li Belediye Meclis Üyeleri ile binlerce partili katıldı. - TEKİRDAĞ

CHP, Kapaklı'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
CHP, Kapaklı'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
CHP, Kapaklı'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
CHP, Kapaklı'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
CHP, Kapaklı'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
CHP, Kapaklı'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel CHP, Kapaklı'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı - Son Dakika


Son Dakika

Bakan Soylu'dan HDP'li vekillere: Bir tek cümle söyleyeceksiniz, 'Bu PKK'nın Allah belasını versin' diyeceksiniz MasterChef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayı seçildi Kardeşinin paletlerini yaktığı ağabey isyan etti: Evini dükkanını yakacağım, cinayet işleyeceğim Şişli'de ünlü bir otelin camından düşen kadın yaralandı Trump, Biden'ın başkanlığının onaylanması durumunda Beyaz Saray'ı bırakacağını açıkladı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı