CHP Kayseri Milletvekili Kulkuloğlu Açıklaması - Son Dakika

CHP Kayseri Milletvekili Kulkuloğlu Açıklaması

07.09.2012 16:08
CHP Kayseri Milletvekili Kulkuloğlu Açıklaması, System.String[]

Kayseri CHP Milletvekili Mehmet Şevki Kulkuloğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşu dolayısıyla açıklama yaptı.

Kayseri CHP Milletvekili Mehmet Şevki Kulkuloğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşu dolayısıyla açıklama yaptı.

Kulkuloğlu, "Cumhuriyet Halk Partisi dünya siyasi tarihinde eşine ve emsaline rastlanmayan ve de rastlanması ihtimal dahilinde görülmeyen bir partidir. Tarih, Cumhuriyet Halk Partisinin özelliklerini taşıyan bir siyasi partiyi henüz kaydına alamamıştır."dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin öyle üç beş aklı evvelin bağ evinde oturup tüzüğünü programını yazarak iç işleri bakanlığına dilekçe vermek sureti ile kurulan bir parti olmadığını söyleyen Kulkuloğlu, "Cumhuriyet Halk Partisi savaş meydanlarında kuruluş andı içilmiş ve şehit kanlarıyla bildirgesi yazılıp şehit kanları ile kuruluş imzası atılmış bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır. Bu vazife bizlere yüce Atatürk'ten kalan bir mirastır ve biliriz ki bu vazifeyi ifa ederken, muhtaç olduğumuz yegane kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Hümanist bir dünya görüşünü savunuruz ve yurtta barış, cihanda barış isteriz." şeklinde konuştu.

Kulkuloğlu, "Ne Mondros, ne Sevr, ne de Bop. Hiçbir tutsaklık belgesine tabi olamayız. Red ederiz. Yırtıp parçalarız." ifadelerini kullandı.

(SK)

07.09.2012 15: 41: 37

TSI

NNNN - KAYSERİ

CHP Kayseri Milletvekili Kulkuloğlu Açıklaması

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel CHP Kayseri Milletvekili Kulkuloğlu Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın