Son Dakika Haberleri: CHP Milletvekili Özcan Aygun, "Pontus Rum" Sözleri Sonrası Trabzonlulardan Özür Diledi

CHP Milletvekili Özcan Aygun, "Pontus Rum" Sözleri Sonrası Trabzonlulardan Özür Diledi

4 ay önce

CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Kadir Mısıroğlu'na yönelik eleştirilerinde Trabzon için söylediği "Pontus Rum" sözleri nedeniyle büyük tepki çekti. Aygun, yaptığı açıklamada, "Ben kastımı aşan sözlerimden dolayı özür diliyorum. Trabzon ilimiz ve Trabzonlu kardeşlerimiz bizler için çok değerlidir." dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, "Ben kastımı aşan sözlerimden dolayı özür diliyorum. Trabzon ilimiz ve Trabzonlu kardeşlerimiz bizler için çok değerlidir. Kurtuluş Savaşı sırasındaki kahramanlıkları hatıramızda canlıdır" dedi.

"KASTIMI AŞAN SÖZLERİMDEN DOLAYI ÖZÜR DİLİYORUM"

CHP Tekirdağ Milletvekili Aygun, TBMM'de yaptığı basın açıklamasında, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Atatürk anıtına yönelik saldırı sonrasındaki sarf ettiği sözlerine ilişkin "Kastımı aşan sözlerimden dolayı özür diliyorum. Trabzon ilimiz ve Trabzonlu kardeşlerimiz bizler için çok değerlidir. Kurtuluş Savaşı sırasındaki kahramanlıkları hatıramızda canlıdır. Kurtuluş Savaşı'nı veren Meclisimizde 11 tane Trabzonlu mebusumuz vardır. Trabzon ve Trabzonluların Kurtuluş Savaşı'ndaki kahramanlıkları hala hatıramızdadır.

"KASTIM ASLA TRABZONLULAR DEĞİLDİ"

Bu nedenle kahraman Trabzonluları kastetmem mümkün değildir. Kadir Mısıroğlu, 'Türkiye keşke Yunan işgalinde kalsaydı.' dediği için 'Olsa olsa Rum çetelerinin çocuğu olabilir' demek istedim. Yoksa Trabzon'a, Trabzonlulara bu kahraman insanlarımıza dair en küçük bir şey söylemedim. Sözlerime tekrar açıklık getirir, Trabzon'dan, Trabzonlu halkımızdan özür dilerim. Kastım asla onlar değildir.

"SÖZLERİM ÇARPITILDI"

Ben halkımıza zulüm etmiş Pontus çetelerini ve onların işbirlikçileri ile bu zihniyeti savunan Kadir Mısıroğlu'nun kast ettim. Sözlerim çarpıtılmaktadır'' dedi.
İşsizlikten Bunalıp İntihar Eden Vatandaşın Bıraktığı Not Yürek Dağladı Sokakta Üst Araması Yapan 2 Polis, Hırsızlıktan Tutuklandı

Maduro'dan Şirketlere Talimat: Türkiye'de Hesap Açın