CHP'li Doğan Şafak'tan Soru Önergesi - Son Dakika

CHP'li Doğan Şafak'tan Soru Önergesi

06.01.2012 13:29
CHP'li Doğan Şafak'tan Soru Önergesi, System.String[]

CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın cevaplaması için soru önergesi verdi.

CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın cevaplaması için soru önergesi verdi.

Şafak, önergesinde, 4628 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunu geçici 17. maddesi uyarınca Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesine konulacak ödenekten, toplumun ibadetine açılmış ve ücretsiz girilen ibadethanelerin aydınlatma giderlerinin de ödendiğini belirtti.

Elektrikle ısınan camilerin ısıtma bedellerinin din görevlileri tarafından cami cemaatinden toplandığı duyumları aldıklarını ifade eden Şafak, Başbakan Yardımcısı Bozdağ'ın cevaplaması için sunduğu önergede, "Aydınlatma bedeli ödenmesine rağmen ısınma giderleri neden ödenmiyor- Müslümanların ibadette elektriğinin kesilmesi ne kadar doğrudur- Din görevlilerimizin bu konudan dolayı yaşamış olduğu sıkıntının giderilmesi için ne yapmayı düşünüyorsunuz-" sorularına yer verdi.

- NİĞDE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel CHP'li Doğan Şafak'tan Soru Önergesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Koronavirüs sonrası nüfusu iki kat artan Muğla'da arazi fiyatları dörde katlandı