Son Dakika Son Dakika Son Dakika
CHP'li Elekdağ: "Barzani Elinde Bulundurduğu PKK Gibi Bir Silahtan Asla Vazgeçmez" - Son Dakika

CHP'li Elekdağ: "Barzani Elinde Bulundurduğu PKK Gibi Bir Silahtan Asla Vazgeçmez"

CHP İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ, Barzani'nin, Elinde Bulundurduğu Terör Örgütünün PKK Gibi Bir Silahtan Asla Vazgeçmeyeceğini Söyledi.

CHP\'li Elekdağ: "Barzani Elinde Bulundurduğu PKK Gibi Bir Silahtan Asla Vazgeçmez"
19.12.2008 - 23:24,  Güncelleme: 11:57

CHP İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ, Barzani'nin, elinde bulundurduğu terör örgütünün PKK gibi bir silahtan asla vazgeçmeyeceğini söyledi.

MHP Kayseri Milletvekili Sabahattin Çakmakoğlu, Türkiye'ye yönelik yapılan terör saldırılarına karşı NATO'nun neler yapmadığının değerlendirilmesi ve sorgulanması gerektiğini ifade etti. MHP Ankara Milletvekili Bekir Aksoy, Ermenilerden özür dilenmesine ilişkin başlatılan kampanyayı sert bir dille eleştirerek, "Asıl özür dilemesi gerekenler, Türkiye'ye ihanet eden işbirlikçi Ermenilerdir" dedi.

TBMM Genel Kurulunda, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarının bütçeleri üzerindeki görüşmeler sürüyor.

Görüşmeler sırasında CHP Grubu adına söz alan İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ, Barzani'nin PKK'yı Kerkük ve Kürdistan'ın bağımsızlığı için bir araç olarak kullanacağını iddia ederek, "Barzani, elinde bulundurduğu terör örgütü PKK gibi bir silahtan asla vazgeçmez. Kerkük ve Kürdistan'ın bağımsızlığı için bu silahı elinde bulundurup, PKK'yı araç olarak kullanacaktır" dedi.

Elekdağ, Türkiye'nin Irakla ilişkilerini geliştirmesinde yarar olduğunu ancak bu ilişkilerin sağlam zemine oturtulması gerektiğini kaydederek şunları söyledi.

"Barzani, PKK'yı terör örgütü ilan etmeli, örgütün elebaşlarını Türkiye'ye teslim etmeli, terör kamplarını kapatmalı, PKK'yı silahsızlandırmalı, TSK'nın operasyonlarına müsaade etmelidir. Bunları yapmadıktan sonra Barzani ile görüşme yapılmamalı, eli sıkılmamalıdır. Aksi halde PKK için, Kuzey Irak, bir cephe olarak kullanılmaya devam edilecektir. Türkiye, giderek ağırlaşan Kürtçülük fitnesinden kurtulmalıdır. Kürtçülük fitnesi, Türkiye'nin ayağında bir prangadır."

-"ERMENİLER DOĞU CEPHESİNDEKİ DÜŞMANLA İŞ BİRLİĞİ YAPARAK BİNLERCE MÜSLÜMAN TÜRKÜ KATLEDEREK OSMANLIYA İHANET ETTİ"

MHP Ankara Milletvekili Bekir Aksoy, Osmanlı Devletinin 1. Dünya Savaşında 5-6 cephede savaştığı dönemde Ermenilerin Doğu Cephesindeki düşmanla iş birliği yaparak binlerce Müslüman Türkü katlederek Osmanlı'ya ihanet ettiğini söyledi. Tehcirin Ermenilerin ihaneti nedeniyle uygulandığını belirten Aksoy, "Tehcir, ihanetin bedelidir. Bize demokrasi dersi verenler, geçmişte yaptıklarına baksın. Asıl özür dilemesi gerekenler, Türkiye'ye ihanet eden işbirlikçi Ermenilerdir'' dedi.

    

-"İŞSİZLİK İNSANLARI AZRAİL GİBİ KIRIP GEÇİRİYOR"

    

CHP Ankara Milletvekili Zekeriya Akıncı, AKP'nin yürüttüğü politikalar nedeniyle yolsuzluk ve yoksulluğun huzuru bozduğunu iddia ederek, işsizliğin insanları "Azrail gibi kırıp geçirdiğini" söyledi. İş ve aş olmadığı takdirde Türkiye'de barış ve huzuru korumanın güç olduğunu kaydeden Akıncı, ekonomik kriz ile ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu:

"Ben matematik okudum. Hocamı arayıp danıştım. Krizin geometrik tanımını sordum. Hocam 'krizin tanımı teğet değil, kiriştir' dedi. Kiriş, böler, parçalar geçer. Kirişin bir çemberi bölmesi gibi kriz ekmeğimizi bölmeye devam ediyor. Giderek cepler, mutfaklar yanıp kavruluyor."

MHP Kayseri Milletvekili Sabahattin Çakmakoğlu ise ABD'deki 11 Eylül saldırılarının terör saldırısı kapsamına alındığını anımsatarak "Türkiye'ye yönelik yapılan terör saldırılarına karşı NATO'nun neler yapmadığını değerlendirmeliyiz, sorgulamalıyız. Dünyada hiçbir ülke, komşularından gelecek tehlikeleri bertaraf etmek için başka ülkelerden izin aldığı görülmemiştir. Terör saldırıları uluslararası meşru müdafaadır" dedi. (ANKA)

(ÜNS/TT/BÜN)

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel CHP'li Elekdağ: 'Barzani Elinde Bulundurduğu PKK Gibi Bir Silahtan Asla Vazgeçmez' - Son Dakika


Advertisement