CHP'li Güneş: Fikri Işık'a Söyleselerdi O Hissederdi Geçerli Olup Olmadığını - Son Dakika

CHP'li Güneş: Fikri Işık'a Söyleselerdi O Hissederdi Geçerli Olup Olmadığını

5 yıl önce

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, TÜBİTAK'ın Gaziantep'te görülen bir davada harddisk dijital analiz incelemesi talebini "Kurumda son 6 ayda personel değişiklikleri sebebiyle ehliyetli personel olmaması" gerekçesiyle reddetmesini değerlendirirken, "Fikri Işık'a söyleselerdi o hissederdi geçerli olup olmadığını. O kurumun bağlı olduğu bakanın öyle bir yeteneği var." diye konuştu.

CHP'li Güneş: Fikri Işık'a Söyleselerdi O Hissederdi Geçerli Olup Olmadığını, System.String[]

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, TÜBİTAK'ın Gaziantep'te görülen bir davada harddisk dijital analiz incelemesi talebini "Kurumda son 6 ayda personel değişiklikleri sebebiyle ehliyetli personel olmaması" gerekçesiyle reddetmesini değerlendirirken, "Fikri Işık'a söyleselerdi o hissederdi geçerli olup olmadığını. O kurumun bağlı olduğu bakanın öyle bir yeteneği var." diye konuştu.


Güneş, Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Ekonomik verilere ilişkin değerlendirmede bulunan Güneş, Türkiye ekonomisinin yavaşlıyor, bir durgunluğa doğru gidiyor ve son yılların en önemli durgunluklarından birini yaşayacağını söyledi. Bugün açıklanan sanayi üretim verisinin onu gösterdiğini ifade eden Güneş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleriyle döviz kurunda artış yaşandığını kaydetti. Güneş, şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanı dedi ki 'Şimdi Merkez Bankası işte çözsün sorunu. O çözecek. Ben mi çözeceğim? Ortada böyle bir vaka var. Olay parite meselesi' dedi. İyi de sen bir çuval inciri berbat ettin. Şimdi oturmuşsun bir çuval inciri mahvettikten sonra diyorsun ki 'Gel Merkez Bankası düzelt'. Hani Merkez Bankası vatana ihanet etmekle meşguldü. Demek ki Merkez Bankası, sen bozduğun zaman işleri, düzeltecek bir yer. Çok açık bir biçimde yaptığının farkına vardı. Şimdi 'Merkez Bankası düzeltsin' diyor."


Bakanlar Kurulu toplantısının ardından dövizin neden düşmediğine ilişkin hükümet yetkililerinin ortaya koyacakları gerekçeleri anlatan Güneş, "Bu gerekçeler ışığında faizi daha fazla düşüremeyiz. Elimizden gelen bu. Veriler bunu gösteriyor." denileceğini savundu.


Açıklanan sanayi üretim endeksinin bu alanda da küçülme olduğunu gösterdiğini belirten Güneş, pahalılığın ve işsizliğin artacağını, ekonomik durgunluğun yaşanacağını söyledi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı ileri sürülen bir paylaşıma ilişkin soru üzerine Güneş, konuyu ayrıntılı olarak bilmediği için yorum yapmasının doğru olmayacağını ifade etti. "Türkiye'nin tek bayrağı vardır. Mehmet Şimşek'in böyle bir tweet atarken bir gaflet içinde olduğunu, farkına varmadığını düşünürüm. Bir hıyanet içinde olduğunu düşünmek bile istemem." değerlendirmesinde bulundu.


TÜBİTAK'ın Gaziantep'te görülen bir davada harddisk dijital analiz incelemesi talebini "Kurumda son 6 ayda personel değişiklikleri sebebiyle ehliyetli personel olmaması" gerekçesiyle reddetmesinin sorulması üzerine de Güneş, "Bu yanlış çünkü TÜBİTAK isterse herhangi bir konuda bir uzman grubu ücretle görevlendirebilir. Yasada böyle bir imkanı var. TÜBİTAK'ın dolayısıyla belli bir konuyla ilgili böyle bir eleman sorunu olmaması gerekir. Fikri Işık'a söyleselerdi o hissederdi geçerli olup olmadığını. O kurumun bağlı olduğu bakanın öyle bir yeteneği var. TÜBİTAK şöyle bir cevap verebilirdi, 'Bizde öyle bir eleman yok ama bağlı olduğumuz bakanın öyle bir yeteneği var. O hisseder. Diski ona yollayın, şöyle bir baksın arkasına önüne, o ne olduğunu çıkarır. Aynı Bakan 'Döviz kuru halkı etkilemez' dedi. Anladığım kadarıyla Fikri Işık evine yürüyerek gidiyor, evinden yürüyerek geliyor. Ve halkımızın işine ve evine yürüyerek gidip geldiğini, şehirlerarası seyahatlerin yürüyerek yapıldığını düşünüyor. O zaman hakikaten benzin fiyatı etkilemez halkı. Teknolojik konuları hissederek çözerseniz, döviz kurunun da halkı etkilemediğini düşünürsünüz." karşılığını verdi.

Haber Yayın Tarihi: 09.03.2015 04:04 Kaynak: CİHANSon Dakika

Stilist Eliz Sakuçoğlu, sevgilisiyle arabada öpüşürken görüntülendi
Otel odasında bir adamla yakalanan kadını, Endonezya'nın ilk "kadın kırbaç ekibi" cezalandırdı Çin'de yaşayan Türk vatandaşından, koronavirüsle ilgili korkutan açıklama

Son Dakika Haberleri