Chp'li Hamzaçebi: "Başbakan İnsanlıktan Nasibini Alamamıştır" - Son Dakika

Chp'li Hamzaçebi: "Başbakan İnsanlıktan Nasibini Alamamıştır"

09.04.2012 14:08
Chp'li Hamzaçebi: "Başbakan İnsanlıktan Nasibini Alamamıştır"

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, tutukluların ölümcül durumdaki yakınlarını ziyaret edebilmesini öngören teklifin 3 aydır beklediğini belirterek, "3 aydır AKP'nin Sayın Başbakan'ın keyfi yerine gelmediği için görüşülememiştir."

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, tutukluların ölümcül durumdaki yakınlarını ziyaret edebilmesini öngören teklifin 3 aydır beklediğini belirterek, "3 aydır AKP'nin Sayın Başbakan'ın keyfi yerine gelmediği için görüşülememiştir. Bugün Türkiye siyasetine yön verenler yön veren iktidar partisi onun başındaki Sayın Başbakan insanlıktan nasibini alamamıştır. Bu yargı sistemi de Sayın Başbakan'ın bu tutumunun bir yansımasıdır, onun uygulayıcısıdır, tablo budur" dedi.

-Hamzaçebi, "Endişem odur ki annesinin ölümü nedeniyle Sayın Mehmet Haberal'ın hayati tehlike olan bir sürece girebilme ihtimalidir, bunun olmamasını arzu ederim. Bütün milletimizi Tayyip Erdoğan'a siyasi değil sadece insanlık adına bir tepki vermeye davet ediyorum" diye konuştu.

-Hamzaçebi, " Meclis Başkanı'nın yaptığı bir şey yok. Hadi Sayın Başbakan insanlıktan nasibini alamadı Sayın Meclis Başkanı sizin hiç insanlık duygunuz yok mudur? Bir hasta milletvekiliyle sizin ilgilenme göreviniz yok mudur? Meclis Başkanı olmanın ötesinde bir insani görev değil midir?" diye sordu.

ANKARA

(MG/ZHR) - Ankara

Kaynak: ANKA
Kılıçdaroğlu: Bütün Mesele Seçilmek Değil Seçildikten Sonra Yapmak Kılıçdaroğlu: Bütün Mesele Seçilmek Değil Seçildikten Sonra Yapmak

Son Dakika Güncel Chp'li Hamzaçebi: 'Başbakan İnsanlıktan Nasibini Alamamıştır' - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement