CHP'li Hamzaçebi: Bu Hesap Mutlaka Yüce Divan'da Görülecektir - Son Dakika

CHP'li Hamzaçebi: Bu Hesap Mutlaka Yüce Divan'da Görülecektir

05.05.2014 18:24
CHP'li Hamzaçebi: Bu Hesap Mutlaka Yüce Divan'da Görülecektir

"kimse YÜZDE 43 OYU, RÜŞVET VE YOLSUZLUK İDDİALARI KONUSUNDA, BİR GÜVENOYU OLARAK GÖRMESİN" Yüzde 43 oyun rüşvet ve yolsuzluk iddiaları konusunda, bir güvenoyu olarak görülmemesi gerektiğini belirten Hamzaçebi, "Bu seçim sonucu ile yüzde 43 oy ile biz yolsuzluk ve rüşvet iddialarından arındık iddiasında olana bir iktidar var. Her seçim sonrası yapılan balkon konuşması evvelkilerde olan mağduriyetin ifadesi ürkütücü bir keyfin ifadesi yanında olarak balkondaki zevat ile birlikte, pervasızlığın ilanıydı.

"kimse YÜZDE 43 OYU, RÜŞVET VE YOLSUZLUK İDDİALARI KONUSUNDA, BİR GÜVENOYU OLARAK GÖRMESİN"

Yüzde 43 oyun rüşvet ve yolsuzluk iddiaları konusunda, bir güvenoyu olarak görülmemesi gerektiğini belirten Hamzaçebi, "Bu seçim sonucu ile yüzde 43 oy ile biz yolsuzluk ve rüşvet iddialarından arındık iddiasında olana bir iktidar var. Her seçim sonrası yapılan balkon konuşması evvelkilerde olan mağduriyetin ifadesi ürkütücü bir keyfin ifadesi yanında olarak balkondaki zevat ile birlikte, pervasızlığın ilanıydı. Asıl vahim ola buydu. Kimse, seçimde aldığı oyu, yüzde 43 oyu, rüşvet ve yolsuzluk iddiaları konusunda, bir güvenoyu olarak görmesin. Kimse bu oya güvenerek, rüşvet ve yolsuzluk iddialarının üzerini örtebileceğini düşünmesin. Hiç kimse, kurulacak komisyonlarla bunun üzerini kapatabileceğini düşünmesin. Kimse yüksek tepelere çıkma hevesi ile bu yolsuzluk iddialarını kapatabileceğini düşünmesin. Şimdi yüksek tepelere çıkma hevesinde olan birileri var. Oraya çıkma hesaplarını yapıyor" ifadelerine yer verdi.

"BU HESAP MUTLAKA YÜCE DİVAN'DA GÖRÜLECEKTİR"

Kur'an-ı Kerim'deki Ad Kavmi'ni örnek veren Hamzaçebi, bu kavmin her yüksek tepeye yapılar yaptığını hatırlattı. İktidarın da şimdi bulduğu her boş arsaya gökdelen, rezidans yaptığını anlatan Hamzaçebi, "Bu hesap mutlaka Yüce Divan'da görülecektir. Hiç kimsenin üstünü örtmeye gücü yetmeyecektir. Bugün tarihi bir gündür; 12 yıllık saltanat ideolojisinin sona erdiği gündür. Siz de yok olup gideceksiniz. Hangi tepeye çıkarsanız çıkın, bunun hesabı mutlaka görülecektir. Yolsuzlukların üzerini örtmeye kimsenin gücü yetmeyecektir" diye konuştu.

Karamollaoğlu: İnsanımızın Kasabın Yolunu Unuttuğu Bu Düzen Mutlaka Değişecek Karamollaoğlu: İnsanımızın Kasabın Yolunu Unuttuğu Bu Düzen Mutlaka Değişecek CHP'li Ali Öztunç TBMM'de, İliç'teki Siyanür Sızıntısına Tepki Gösterdi: 'Bu Türkiye'nin Çernobili'dir' CHP'li Ali Öztunç TBMM'de, İliç'teki Siyanür Sızıntısına Tepki Gösterdi: 'Bu Türkiye'nin Çernobili'dir' Başkan Gülsoy: 'Enflasyon farkının telafisi için asgari ücret mutlaka güncellenmeli' Başkan Gülsoy: 'Enflasyon farkının telafisi için asgari ücret mutlaka güncellenmeli'
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel CHP'li Hamzaçebi: Bu Hesap Mutlaka Yüce Divan'da Görülecektir - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement