Son Dakika Haberleri: CHP'li İlçe Başkanı, Partisinin Üsküdar Adayını "Ne Projesi Var Ne Bürosu" Diyerek Şikayet Etti

CHP'li İlçe Başkanı, Partisinin Üsküdar Adayını "Ne Projesi Var Ne Bürosu" Diyerek Şikayet Etti

30 gün önce

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Olcay Kurt, partisinin Üsküdar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kılıç'ı "Adayımızın ne bürosu var ne projesi." eleştirisinde bulunarak CHP İstanbul İl Başkanlığına şikayet etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Olcay Kurt, partisinin Üsküdar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kılıç'ı eleştirdi. Olcay Kurt, Ahmet Kılıç'ın, seçim kampanyası hazırlığının olmadığını belirterek, "Ahmet Kılıç'ın, açıklanmış projesi yoktur. Sahada anlatabileceği ve altını doldurduğu projeleri de yoktur. Sahada görünmemektedir, mahallelerimizde seçim büroları açılamamaktadır." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Olcay Kurt, partisinin Üsküdar belediye başkan adayı Ahmet Kılıç'ı CHP İstanbul İl Başkanlığı'na şikayet etti. Olcay Kurt, belediye meclis üyelerinin belirlenmesinde Ahmet Kılıç'ın kendilerine danışmadığını, hazırladıkları listeyi imzalı ve mühürlü olarak CHP İstanbul İl Başkanlığı'na sunduklarını açıkladı.

"İLÇE YÖNETİMİNDEN AYRI İKİNCİ LİSTE HAZIRLAMIŞTIR"

Olcay Kurt'un, Ahmet Kılıç'a yönelik eleştirilerini CHP İstanbul İl Başkanlığı'na şöyle aktardı:

"Örgüt içi iletişim ve işbirliği yok sayılmaktadır. Belediye meclis üyelerinin belirlenme sürecinde ne ilçe yönetimi ne de diğer başkan adaylarıyla istişare de bulunmamış, ilçe yönetiminden ayrı olarak ikinci bir liste hazırlamıştır. Şu anda Üsküdar belediye Meclis aday listesi iki tane liste bulunmaktadır. Belediye başkan adayı Ahmet Kılıç ve ilçe başkanı mutabakat istenmediğinden ilçe başkanlığının listesi imzalı ve mühürlü olarak CHP İstanbul İl Başkanlığı'na sunulmuştur."

"TANITIM VİDEOSU İLÇE BAŞKANLIĞIMIZ TARAFINDAN ÖDENMİŞTİR"

"Seçime yönelik olarak kullanılmak üzere İlçe Başkanlığımız tarafından bir ajansa hazırlatılan ve hali hazırda başkan adayımız Ahmet Kılıç'ın kendi kampanyası için kullanılan tanıtım videosunun (KDV dahil 10.600 TL) faturası ödemesi kampanya bütçesinden karşılanmasını talep etmemize rağmen bütçelerinin olmadığı sebebiyle kısıtlı imkanları olan CHP İlçe Başkanlığımız tarafından ödenmiştir"

"AÇIKLANMIŞ PROJESİ YOK"

"Seçim kampanyası hazırlığı yoktur. Açıklanmış projesi yoktur.İlçemize her gün insanlar gelip adayımızın sahada görünür olmayışından dolayı endişelerini dile getirmektedir. Başkan adayımızın seçime yönelik hiçbir hazırlığının olmadığı görülmektedir."

CHP'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kılıç

"SEÇİMİ KAYBETME ENDİŞESİ TAŞIDIĞIMIZI İLETMEK İSTEDİK"

"Bütün bu yaşananlar ışığında bizler bu seçimi kazanmak için tüm koşullar uygunken, çok büyük bir fırsatın maddi sıkıntılardan ve profesyonel bir ekiple götürülememesinden dolayı kaybetme endişesi taşıdığımızı sizlere iletmek istedik."
Fiyatı 5 Kat Arttı! Akkuş'ta Coğrafi İşaretle Tescillenen Fasulye, Yok Satıyor Tek Celsede Boşanan Sunucu Meltem Acet, Eşinden Rekor Tazminat Alacak Kayseri Şeker, Tanzim Satış Mağazası Açtı