Chp'li Işık'dan Cemevi Sorusu - Son Dakika

Chp'li Işık'dan Cemevi Sorusu

19.01.2012 16:24
Chp'li Işık'dan Cemevi Sorusu, System.String[]

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, İzmir ve Mersin'de cemevlerinin elektrik, su, bakım onarım, çöp ve atık giderlerinin, İl Özel İdaresi tarafından karşılanmasına yönelik aldığı kararların İzmir Valisi M CHP Erzincan Milletvekili Muharrem...

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, İzmir ve Mersin'de cemevlerinin elektrik, su, bakım onarım, çöp ve atık giderlerinin, İl Özel İdaresi tarafından karşılanmasına yönelik aldığı kararların İzmir Valisi M CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, İzmir ve Mersin'de cemevlerinin elektrik, su, bakım onarım, çöp ve atık giderlerinin, İl Özel İdaresi tarafından karşılanmasına yönelik aldığı kararların İzmir Valisi M. Cahit Kıraç ile Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu tarafından yeniden görüşülmesi için geri gönderildiğini belirterek konuyu Meclis'e taşıdı.

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, TBMM Başkanlığı'na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Işık, şu sorulara yanıt aradı:

"Hükümetinizin yapmış olduğu Alevi çalıştayları ile İl Genel Meclisi üyelerinizin cemevlerinin giderlerinin İl Özel İdaresi tarafından karşılanması yönündeki karara ret oyu vermeleri yaptığınız Alevi çalıştaylarıyla çelişmiyor mu?

Partinizin belirli organlarınca İl Genel Meclis üyelerine ret oyu kullanmaları yönünde herhangi bir baskı ya da yönlendirme olmuş mudur?

İzmir Valisi Cahit Kıraç'ın, Meclis'i siyasi karar almakla suçlaması ve Meclisin Danıştay tarafından feshedilebileceği yönündeki, seçilmişleri neredeyse tehdit eden bu açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun ve İzmir Valisi Cahit Kıraç'ın cemevlerini ibadethane olarak kabul etmeyerek giderlerinin İl Özel İdare bütçesinden karşılanmayacağı kararına katılıyor musunuz? Halk tarafından seçilmiş İl Genel Meclisi üyelerinin aldığı kararları, atanmış valiler tarafından yok saymasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" - Ankara

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Chp'li Işık'dan Cemevi Sorusu - Son Dakika


Son Dakika

Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti Fransa bir kez daha İslam'ı hedef aldı! Aşırı sağcı liderden "Başörtüsü yasaklansın" çağrısı Son Dakika: Türkiye'de 25 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 72 can kaybı, 2017 yeni vaka tespit edildi Fatih'te yabancı uyruklu bir grup, otel ve restoranlarda asılı Fransa bayraklarını indirdi Süper Lig'de dev maç başladı! Canlı anlatım Çıktığı programda zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın değeri 80 milyar dolar Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı