CHP'li Matkap: Kurultayımızı Temmuz veya Ağustos Ayı Gibi Yapacağız - Son Dakika

CHP'li Matkap: Kurultayımızı Temmuz veya Ağustos Ayı Gibi Yapacağız

06.01.2012 15:10
CHP'li Matkap: Kurultayımızı Temmuz veya Ağustos Ayı Gibi Yapacağız, System.String[]

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, tüzük değişiklilerin haziran ayında tamamlanarak Temmuz veya Ağustos ayı gibi kurultayı yapmak istediklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, tüzük değişiklilerin haziran ayında tamamlanarak Temmuz veya Ağustos ayı gibi kurultayı yapmak istediklerini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, parti merkezinde düzenlediği basın toplantısında tüzük konusunda tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Özellikle 2003 ve 2008 yıllarında tüzük konusunda değişiklerin yapıldığını hatırlatan Matkap, aday belirmede ön seçim ve aday yoklaması sistemlerini kullandıklarını söyledi. Ama yapılan değişiklikle genişletilmiş aday yoklamasını kullanmaya başladıklarını ifade eden Matkap, 22 Aralık'ta yapılan değişiklikle her muhtarlık bölgesinden 50 oy alan adayın bir ön seçim adayı olarak seçileceğini belirtti. Merkez yoklamasını kullanmayarak, yerel seçimler için adayları ön seçim yoklamasıyla belirleyeceklerini söyleyen Matkap, il ve ilçe örgütlerinde yaşanan kapanmaların da tüzükten kaynaklandığını ifade etti. Matkap, il ve ilçe örgüt üye tam sayısının bir altına düşmesi halinde bu örgütlerin kapandığını kaydetti. Tüzükle ilgili olarak tüzük değişikliklerinin haziran ayına kadar bitirilmesin amaçlandığını kaydeden Matkap, değişiklilerin ardından Temmuz veya Ağustos ayı gibi kurultaylarını yapmak istediklerini kaydetti. Gazetecilerin Savcı Sayan ile ilgili sorularına da cevap veren Matkap, parti içi demokrasiyle ilgili olarak olumlu karşıladıklarını söyledi. Ancak partinin de kurallarla işlediğini aktaran Matkap, Savcı Sayan ile ilgili şeylerin Ağrı il örgütünün bir kararı olduğunu, genel merkezin bununla hiçbir ilgisinin olmadığını kaydetti.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika CHP'li Matkap: Kurultayımızı Temmuz veya Ağustos Ayı Gibi Yapacağız - Son Dakika


Son Dakika

Fransa bir kez daha İslam'ı hedef aldı! Aşırı sağcı liderden "Başörtüsü yasaklansın" çağrısı Son Dakika: Türkiye'de 25 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 72 can kaybı, 2017 yeni vaka tespit edildi Fatih'te yabancı uyruklu bir grup, otel ve restoranlarda asılı Fransa bayraklarını indirdi Süper Lig'de dev maç başladı! Canlı anlatım Tehditlere boyun eğmeyen Erdoğan, ABD'ye meydan okudu: Yaptırımın ne ise geç kalma yap Korkutan koronavirüs araştırması: Mutasyon geçirdi ve artık daha tehlikeli Belediye başkanının "torpil" iddialarına MEB'den jet yalanlama: Mesnetsiz Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz