CHP'li Milletvekilleri İcradan Satılığa Çıkan Köy İçin Aracı Oldu - Son Dakika

CHP'li Milletvekilleri İcradan Satılığa Çıkan Köy İçin Aracı Oldu

08.01.2012 20:24
CHP'li Milletvekilleri İcradan Satılığa Çıkan Köy İçin Aracı Oldu

5 CHP Milletvekili, ödenmeyen kredi borçlarından dolayı özel bir banka tarafından icra ile satışa çıkartılan Sakarya'nın Kocaali İlçesi'ne bağlı Açmabaşı Köyünde incelemede bulundu.

Chp Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın başkanlığındaki 5 CHP Milletvekili, ödenmeyen kredi borçlarından dolayı özel bir banka tarafından icra ile satışa çıkartılan Sakarya'nın Kocaali İlçesi'ne bağlı Açmabaşı Köyünde incelemede bulundu.

Burada geçimlerini fındık yetiştirerek sağlayan köy halkı ile konuşan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç sorunun çözümü için özel banka ile köy halkı arasında aracılık yapacaklarını bununla ilgili olarak da özel banka ile görüştüklerini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın beraberinde Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Bolu Milletvekili Tanju Özcan İstanbul Milletvetili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu ile birlikte ödenmeyen kredi borçlarından dolayı özel bir banka tarafından icra ile satışa çıkartılan Kocaali'ye bağlı Açmabaşı Köyü'ne geldi.

MİLLETVEKİLLERİ KÖYLÜLERİ DİNLEDİ

CHP heyeti burada köy kahvehanesinde geçimlerini fındıkçılıkla sağlayan köylülerin sorunlarını dinleyerek banka görevlileriyle yaptıkları görüşmeler hakkında bilgi verdi. Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, "Muhtarlarımızla yaptığımız görüşmeler sonrasında Kocaali köylerinde yaşanan sorunu TBMM'ye taşıdık. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da grup toplantımızda konuyu dile getirerek bir heyet oluşturarak bölgede inceleme yapmamızı istedi. Bu süreçte söz konusu bankanın Genel Müdür Yardımcıları gelerek görüşmek istediler. Görüşmemizde bu işin köylümüzün yararına çözülmesi için uğraşacağımızı söyledik ve banka görevlileri de ortak noktada anlaşmak istediklerini söyledi." dedi.

MİLLETVEKİLİ ÖZKOÇ BANKACILARLA YENİDEN GÖRÜŞECEĞİZ

Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Mithat Sarı ve çevre köy muhtarlarının da hazır bulunduğu kahve toplantısında köylülere konuşan Milletvekili Engin Özkoç, "Muhtarlarımızla yapacağımız toplantıda köylümüzün taleplerini alarak banka görevlileriyle yeniden görüşme yapacağız ve sorunun köylümüzün yararına çözüleceğinden şüpheniz olmasın." diye konuştu.

AMACIMIZ ÜZÜM YEMEK, BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL

Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın ise Kocaali köylerindeki çiftçilerle bankalar arasında yaşanan sorunu yorumlarken hükümetin tarım politikalarını eleştirdi. "Amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil" diyen Günaydın, üretime dayalım bir ekonomik sistemin uygulanması gerektiğini vurguladı.

Kocaali İlçesi'ne bağlı 4 köyde oturanların kredi borçlarını ödeyememesi üzerine 70 ev, arsa ve fındıklık satışa çıkarılmıştı. Köylüler, İstanbul'a içme suyu sağlayacak Melen Projesi kapsamında baraj alanı içerisinde kalan arazilerinin değerinden satılması için BDDK'dan da yardım istemişlerdi.

Kaynak: DHA
Engin Özkoç: 'Deprem Bölgesindeki Esnaf, Deprem Bölgesindeki İş İnsanı, Deprem Bölgesindeki Dükkanı Yıkılmış İnsanlar İşte Bugün Devleti Bekliyorlar' Engin Özkoç: 'Deprem Bölgesindeki Esnaf, Deprem Bölgesindeki İş İnsanı, Deprem Bölgesindeki Dükkanı Yıkılmış İnsanlar İşte Bugün Devleti Bekliyorlar' Engin Özkoç: 'Grubumuz Kapalı Olarak Bir Oturum Yapmıştır. Engin Özkoç: 'Grubumuz Kapalı Olarak Bir Oturum Yapmıştır.

Son Dakika Güncel CHP'li Milletvekilleri İcradan Satılığa Çıkan Köy İçin Aracı Oldu - Son Dakika


Advertisement