CHP'li Moroğlu, Izmir Valisi Toprak'ı İstifaya Davet Etti - Son Dakika

CHP'li Moroğlu, Izmir Valisi Toprak'ı İstifaya Davet Etti

6 yıl önce

CHP Izmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, "Izmir Valisi, AKP'nin valisi gibi davrandığı sürece Izmirliler buna izin veremez. Valiyi, o görevden istifa etmeye davet ediyoruz.

CHP'li Moroğlu, Izmir Valisi Toprak'ı İstifaya Davet Etti, System.String[]

CHP Izmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, "Izmir Valisi, AKP'nin valisi gibi davrandığı sürece Izmirliler buna izin veremez. Valiyi, o görevden istifa etmeye davet ediyoruz." dedi.


CHP Izmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Izmir Valisi Mustafa Toprak'ın, Izmir Emniyet Müdürü ile "yargıya müdahale" konuşmalarının ortaya çıkmasının yedinci günü olduğunu ifade etti. AK Parti'nin üçüncü döneminde, Başbakan ve bakandan emir alan ve kente karşı suç işleyen valilerin görülmeye başlandığını öne süren Moroğlu, "Tıpkı Istanbul, Adana valisi gibi ama bunlara taş çıkartan Izmir Valisi de geçen yıldan bu yana görev yapıyor." diye konuştu .


Izmir Valisi Toprak'ın göreve gelir gelmez 9 Eylül kutlamalarına katılmadığını, 9 Eylül resepsiyonu yerine AK Parti Il Başkanı'nın kızının nikahına katılmayı tercih ettiğini anlatan Moroğlu, "Tapeler ortaya çıkınca, valinin, Binali Bey'le beraber Izmir'in arazilerini satmaya, Izmir'in huzurunu bozmaya, kazanımlarının üstüne oturmaya, bunları iktidara yakın çevrelere peşkeş çekmeye gelmiş olduğunu bir kez daha anladık." şeklinde konuştu.


Moroğlu, "Izmir Valisi Toprak'ın devletin valisi gibi davranmadığı Izmirliler tarafından bilinmektedir. AKP'nin valisi gibi davrandığı sürece Izmirliler buna izin veremez. Mustafa Toprak'ı o görevden istifa etmeye ve Izmir'i terk etmeye davet ediyoruz" ifadesini kullandı.

Haber Yayın Tarihi: 30.01.2014 03:43 Kaynak: CİHANSon Dakika

Son Dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 18'e yükseldi
Elazığ'daki depremden yürek burkan görüntü! Çocuklarını korumak için kendisini siper etti Kızılay Başkanı Kınık, deprem sonrası bağış talep etti! Tepkiler gelince paylaşımı sildi

Son Dakika Haberleri