CHP'li Oran'dan Belediyeler İçin Önerge - Son Dakika

CHP'li Oran'dan Belediyeler İçin Önerge

17.02.2012 16:29
CHP'li Oran'dan Belediyeler İçin Önerge, System.String[]

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, merkezi yönetim ile yerel yönetimler arasındaki uyumun denetlenmesi ve bu uyumun önündeki engellerin tespiti amacıyla Meclis araştırması açılmasını istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, merkezi yönetim ile yerel yönetimler arasındaki koordinasyonun, ortak çalışma ve uyumun denetlenmesi, bu uyumun önündeki engellerin tespiti amacıyla Meclis araştırması açılmasını istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran ve arkadaşları tarafından TBMM Başkanlığına verilen araştırma önergesinde, "Partizan tavırlarla, siyasi görüş, inanç ayrımı yapılarak belirli yerel yönetimlerin sürekli bir şekilde merkezi yönetim baskısı altına alınması, ihtiyacı bulunan kaynaklara erişiminin engellenmesi, yerel yönetimin çalışmasını engelleyecek seviyede soruşturma, denetim ve diğer uygulamalara maruz kalması kabul edilemez" denildi.

Gerekçede, "kamuoyuna yansıyan onlarca haberde muhalif partilere mensup seçilmiş yöneticilerin onlarca soruşturma geçirdiği, çalışma koşullarının engellendiği, en ufak bir kaynak ihtiyacının bile sağlanmadığı yönünde bilgiler olduğu" ifade edildi.

TBMM Başkanlığına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi de veren Oran, "18 Kasım 2002'den bu yana kaç büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanı görevden alınmıştır'Görevden alınan bu belediye başkanlarının üyesi oldukları partiler ile yerlerine atanan/seçilen belediye meclisi üyelerinin varsa üyesi oldukları partiler nelerdir" diye sordu.

- Ankara

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel CHP'li Oran'dan Belediyeler İçin Önerge - Son Dakika


Son Dakika

Macron, İslam'a yönelik tepki çeken açıklamaları sonrası utanmadan bir de Arapça tweet attı Genç ressam Sinem Demirci'nin son çalışması büyük beğeni topladı Son Dakika! Aliyev: Eğer Azerbaycan'a dış müdahale olursa, Türk F-16'larını semada göreceksiniz iPhone tutkunları, kutulara kulaklık ve şarj aletinin eklenmesi için TBMM'ye başvurdu Kim Milyoner Olmak İster'den 125 bin TL kazanan Hikmet Karakurt, kardeşine verdiği sözü tuttu Altın gibi sürekli yükseliyor! Ihlamurun kilosu 220 lira oldu, vatandaş gramla satın alıyor Araba kiralamak isterken her şeyini kaybeden emekli yarbayın hayatı kabusa döndü Fransız futbolcu Pogba, Macron'un İslam karşıtı sözlerine kızıp Milli Takım'ı bıraktı