CHP'li Özel, Bakan Akar'a 15 bin lira manevi tazminat ödeyecek - Son Dakika

CHP'li Özel, Bakan Akar'a 15 bin lira manevi tazminat ödeyecek

02.12.2020 16:35
CHP'li Özel, Bakan Akar'a 15 bin lira manevi tazminat ödeyecek, System.String[]

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bazı beyanlarında hakaret ettiği gerekçesiyle Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a, 15 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.

Ankara 28. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya Akar'ın avukatları Samet Can Olgaç ve Cihat Haykır ile davalı Özgür Özel'in avukatı Hüseyin Can Güner katıldı.

Akar'ın avukatlarından Olgaç, Özel'in bir televizyon kanalında söylediği sözlerin cezai olarak suç, hukuki olarak da saldırı niteliğinde olduğunu ifade etti. Özel'in TBMM'de de çarpıtılmış ve doğru olmayan beyanlarda bulunduğunu kaydeden Olgaç, davanın kabulünü istedi. Özel'in avukatı Güner ise mahkemenin, bildirdikleri delilleri toplamadığını, tanıkların dinlenmediğini öne sürdü. Müvekkilinin televizyondaki beyanlarının ağır ifadeler olmadığını savunan Güner, davanın reddini talep etti.

ÖZGÜR ÖZEL, AKAR'A 15 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

Hakim Tamer Pamuk, beyanları dinledikten sonra davayı kabul ederek, Özel'in Akar'a 15 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmettiğini açıkladı.

DAVA DİLEKÇESİ

Dava dilekçesinde Akar'ın, 2015-2018 yıllarında Genelkurmay Başkanlığı yaptığı, emekliliği sonrasında Milli Savunma Bakanı olarak atandığı ve bu görevini halen sürdürdüğü belirtilmişti.

Özel'in, 19 Kasım 2018'de bir televizyon kanalının ana haber bülteni ile 17 Aralık 2018'de TBMM Genel Kurul çalışması sırasında, Akar hakkında ağır hakaret ve iftira mahiyetinde söylemlerde bulunduğu kaydedilen dilekçede, 500 bin lira manevi tazminatın yanı sıra Özel'in "kınanması" ve bu kararın tirajı en büyük iki gazetede yayımlanması talep edilmişti.

CHP'li Özel, Bakan Akar'a 15 bin lira manevi tazminat ödeyecek

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel CHP'li Özel, Bakan Akar'a 15 bin lira manevi tazminat ödeyecek - Son Dakika


YORUMLAR (1)
  • VATANDAŞ RIZA: aslında bu düzenin hakimleri savcıları karşıt görüş kim varsa yasaya uygun olmadan cezalara çarptırıyorlar ama bu devran hep böyle gitmez zamanı gelirse bu adalat sizede lazım olucak bakalım sizler ne tazminatlar ödeyeceksiniz bu ülkede artık adalet denilen bir kavram kalmadı herkes kendi adaletini uyguluyor yazıklar olsun akarın aldığı maaşta haram zehir zıkkım olsun akara ve avukatlarına allah yedirmesin Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Halil Dervişoğlu'nun babası transferi duyurdu: Galatasaray'la anlaştık Bakan Varank: Avrupa semalarında da Türkiye'den satın alınan İHA'ları göreceğiz Dünyaca ünlü yıldızlar, yeni ABD başkanı Joe Biden'ı törende yalnız bırakmadı! Lady Gaga kıyafetiyle mesaj verdi Bağdat'ta intihar saldırısı: 28 kişi hayatını kaybetti, 73 kişi yaralandı Sumudica yeni takımına, eski takımı Gaziantep'in taktiğini vererek maçı kazandırdı Hiçbir hastalığı olmayan 90 yaşındaki Yunus dede sırrını paylaştı: 30 yıldır kar suyu içiyorum Başkanlık hesabını kullanmaya başlayan Joe Biden, ünlülerden sadece Chrissy Teigen'i takip etmeye başladı Lunaparkta rezalet! Genç çift, bindikleri dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi