CHP'li Öztrak: "Kurultayın ertelenmemesi en büyük isteğimiz, Sağlık Bakanlığının yönlendirmelerini... - Son Dakika

CHP'li Öztrak: "Kurultayın ertelenmemesi en büyük isteğimiz, Sağlık Bakanlığının yönlendirmelerini...

CHP'li Öztrak: "Kurultayın ertelenmemesi en büyük isteğimiz, Sağlık Bakanlığının yönlendirmelerini takip edeceğiz" "Virüsün ülkemizin sınırlarına girmesinin engellenmesi için elden gelen yapılmıştır.

CHP'li Öztrak:

CHP'li Öztrak: "Kurultayın ertelenmemesi en büyük isteğimiz, Sağlık Bakanlığının yönlendirmelerini takip edeceğiz"

"Virüsün ülkemizin sınırlarına girmesinin engellenmesi için elden gelen yapılmıştır. Tüm sağlık çalışanlarına, Sağlık Bakanlığına teşekkür ediyoruz"

ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Virüsün ülkemizin sınırlarına girmesinin engellenmesi için elden gelen yapılmıştır. Ülkemiz korona virüsün en son girdiği coğrafyalardan biri olmuştur. Tüm sağlık çalışanlarına, Sağlık Bakanlığına teşekkür ediyoruz" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında Parti Meclisinin gündemini kamuoyu ile paylaştı. Öztrak, bugün İstiklal Marşı'nın kabulünün 99'uncu yıl dönemi olduğunu hatırlatarak Mehmet Akif Ersoy'un ifadesiyle "Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın" temennisinde bulundu.

Öztrak, 2020 yılının felaket ve sıkıntılarla başlandığını ifade ederek, "Deprem ve uçak kazasında onlarca canımızı yitirdik, Mehmetçiklerimiz şehit düştü. Şimdi de korona virüsü Türkiye sınırlarına girdi. Ama korku ve panikle değil bilinçle, bilgiyle hep beraber hareket etmek zorundayız. Dün küresel bir salgın ilan edildi. Bütün devletlere ve uluslararası topluma önemli görevler düşüyor. Devletlerin birinci önceliği vatandaşların sağlığını korumaktır. Korona virüsü ile mücadelenin en önemli aşaması hastalığın insanlara bulaşmasını önlemek olmalıdır. İkincisi de hastalığın bulaştığı kişileri hızla tedavi etmek. Virüsün ülkemizin sınırlarına girmesinin engellenmesi için elden gelen yapılmıştır. Ülkemiz korona virüsün en son girdiği coğrafyalardan biri olmuştur. Tüm sağlık çalışanlarına, Sağlık Bakanlığına teşekkür ediyoruz. Hastalık artık ülkemizde, şimdi bu hastalığın vatandaşlara bulaşmasını ve yayılmasını önlemek için tedbirler alınması gerekiyor. Çok hızlı yayılan bir virüs. Hepimize her kesime düşen görevler var. Hastalığın yayılmasını önlemek için ortak hareket etmeli, paniğe kapılmamalıyız" şeklinde konuştu.

Öztrak, salgının küresel ekonomiyi de tehdit ettiğini belirtti. Öztrak, ayrıca yarın düzenleyecekleri toplantıda ekonomide alınması gereken tedbirleri kamuoyu ile paylaşacaklarını kaydetti. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Öztrak, CHP kurultayına ilişkin sorulara, "Sağlık Bakanlığının alacağı önlemleri yakından takip ediyoruz. Bu önlemler çerçevesinde ülkemiz ve üyelerimizin sağlığı için yapılması gerekeni yapacağız. Kurultayın ertelenmemesi bizim en büyük isteğimizdir. Şu anda toplantılarla ilgili Sağlık Bakanlığının herhangi bir yönlendirmesi yok, bu yönlendirmeleri yakından takip edeceğiz" şeklinde yanıt verdi.


Son Dakika

65 yaş üstünün sokağa çıkma kısıtlamasının tamamen kaldırılacağı tarih belli oldu Tüm dünyayı ayağa kaldıran George Floyd cinayetinde yeni görüntüler ortaya çıktı; Floyd'un polislere söyledikleri vicdanları sızlattı Süleyman Soylu, sosyal medyadan birbirlerini tehdit eden suç örgütü liderlerine gözdağı verdi: Sıkıysa şimdi konuşsunlar Fahrettin Altun, yayını terk eden Muharrem İnce'nin Erdoğan'la ilgili sözlerine tepki gösterdi: Takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez Maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu Bartın, koronavirüsü yendi İçişleri Bakanı Soylu'dan darbe imalarına tepki: Kim yapacak darbeyi? İstanbul, İzmir ve Ankara'nın da aralarında olduğu 15 ilde hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı başladı Bartın'da koronavirüs tedavisi gören hasta kalmadı ABD'de polisin boğarak öldürdüğü George Floyd cinayetiyle ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı Son Dakika: İstanbul, İzmir ve Ankara'nın da aralarında olduğu 15 ilde hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı başladı Sıfır aldığı aracı ekspertize götürünce ön kaputun cıvatalarının sök-tak olduğunu öğrendi George Floyd ve onu öldüren polisin geçmişte iş arkadaşı oldukları ortaya çıktı Burhan Kuzu, "Sizi uyuşturucu baronu Zindaşti ile kim tanıştırdı?" sorusuna yanıt verdi 15 bin kişilik camide sosyal mesafe kısıtlaması nedeniyle 750 kişi ile cuma namazı kılındı Hamile kadını hastaneye götürmediği iddia edilen taksi şoförü konuştu: Doğum taksinin içinde oldu