CHP'li Şenal Sarıhan, Meclis Kürsüsüne Omuzunda Beyaz Tülbentle Çıktı - Son Dakika

CHP'li Şenal Sarıhan, Meclis Kürsüsüne Omuzunda Beyaz Tülbentle Çıktı

07.01.2016 20:30
CHP'li Şenal Sarıhan, Meclis Kürsüsüne Omuzunda Beyaz Tülbentle Çıktı, System.String[]

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 25'inci birleşimi yoklama ile açıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 25'inci birleşimi yoklama ile açıldı. Birleşimi, Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın yönetiyor. Türkiye Cumhuriyeti ile Kore Cumhuriyeti arasında 'Serbest Ticaret Alanı Tesis Eden Çerçeve Anlaşması' kapsamında 'Yatırım Anlaşması' görüşülüyor.

Bir konuşma yapan CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, kürsüye omuzunda beyaz tülbentle çıktı. Beyaz tülbent hakkında bilgi veren Sarıhan, "Aslında düşüncelerimi işaretlerle ya da rumuzlarla ifade etmekten hoşlanan biri değilim. Ama bugün öğle saatlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geldiğim zaman -İnsan Hakları Komisyonumuzdaki, insan hakları üzerindeki o yoğun tartışma sürecinden sonra binaya girdiğim zaman- bir grup akademisyen arkadaşımın beyaz gömleklerle bizi karşıladıklarına tanık oldum. Onlar şu sebeple buradaydılar; öncelikle onların taleplerini bilgilerinize sunmak istiyorum. Niçin beyaz gömleklerle gelmişler ve gömleklerinin üzerinde ne vardı? Niye böyle bir örtüyü, bir tülbenti de omuzlarına almışlar? Şöyle diyorlar; biz aşağıda imzası olan kadınlar:

Özgür, demokratik, eşit ve adil barışın hüküm sürdüğü bir ülkede yaşamak istiyoruz. Bu nedenle Meclis'i, Meclis'in 550 üyesini, Meclis'teki tüm siyasi partileri ve Hükûmeti göreve çağırmak için bugün buradayız. Meclis göreve. Ölümleri durdurun. Silahları susturun, barışı konuşun. Çözüm masası yeniden kurulsun. Müzakereler derhâl başlasın. Cizre, Silopi, Sur, Silvan, Dargeçit, Nusaybin. Kuşatma kalksın, sokağa çıkma yasakları son bulsun. Hastaneler karargâh olmasın, okullar karargâh olmasın. Beyaz tülbentlerimizi öldürmekten değil, yaşamdan yana taşa çalıyoruz. Tekrarlıyoruz, Meclis göreve. Aslında günlerdir buradan, bu kürsüden konuşan her arkadaşımız özellikle Cumhuriyet Halk Partisi ve HDP'den konuşan arkadaşlarımız benzer çağırıları burada sunuyorlar ve bizi göreve davet ediyorlar." diye konuştu.

CHP'li Şenal Sarıhan, Meclis Kürsüsüne Omuzunda Beyaz Tülbentle Çıktı

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Politika CHP'li Şenal Sarıhan, Meclis Kürsüsüne Omuzunda Beyaz Tülbentle Çıktı - Son Dakika


Son Dakika

Sakatlığı bulunan Beşiktaşlı Gökhan Töre, Malatyaspor maçında oynayamacak Çamlıca Kulesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel ışık gösterisi İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Fransa'daki saldırı Müslümanlara nefret kusan siyasetçilere bahane oldu: İslamiyet'i topraklarımızdan silip atın Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı Muharrem İnce, partisi CHP'ye yüklendi: Her gün yeni bir skandal duyuyoruz Yağmur sonrası görsel şölen! Konyaaltı Sahili'nde oluşan ışık hüzmesini görenler telefonlarına sarıldı Slovakyalı şirket, üç dakika içerisinde otomobilden uçağa dönüşen araç geliştirdi