CHP'li Sertel, TRT'de Torpil İddialarını Meclise Taşıdı - Son Dakika
Güncel

CHP'li Sertel, TRT'de Torpil İddialarını Meclise Taşıdı

CHP\'li Sertel, TRT\'de Torpil İddialarını Meclise Taşıdı

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel, TRT'nin personel alımında torpil yapıldığı yönündeki iddiaları meclise taşıdı.

27.03.2017 15:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel, TRT'nin personel alımında torpil yapıldığı yönündeki iddiaları meclise taşıdı. Sertel, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, TRT'nin 380 kişilik kadro için 8 ayrı branşta açtığı yazılı sınavda birinci olanların hiçbirinin atanmadığını, 380 kişi alınacağı belirtilmesine rağmen 251 kişinin alınmasının, yazılı sınavı geçerek mülakata giren 2 bin kişinin büyük tepkisini çektiğini söyledi.  'Uğur Temir' adındaki kişinin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a gönderdiği e- maille kuzeninin TRT'de işe başlaması konusunda yardım istediğini öne süren Sertel şöyle dedi:

"Uğur Temir isimli kişi Ekim 2015 tarihinde, 'üstad' diye hitap ettiği Bakan Berat Albayrak'a gönderdiği e-mailde TRT sınav başvuruları için kuzeninin özgeçmişini gönderdiğini belirtiyor ve ilgilenmesini rica ediyor. Aynı gün saat 19.50'de Temir'in e-postasına cevap veren Berat Albayrak, 'Tamam hocam, Haber ederim ben' diyerek bu kişi ile tanıştığını ve iş yaptığını kabul ediyor. TRT'nin 1.5 yıl süren yazılı ve mülakat sınavlarının ardından yüzlerce kişi açıkta kalırken, sınav birincileri dahi kuruma yerleşememişken, 19887 aday numarası ve Bakan Berat Albayrak referansı ile sınava başvuran Yasin Güven Öztürk, Yapım Yayın Elemanı olarak TRT'de çalışmaya hak kazanıyor. TRT'de işlerin ve alımların liyakatla değil de torpille yürüdüğünün göstergelerinden biridir bu. Bu sınav iptal edilmeli, hakları gaspedilen yüzlerce gencin mağduriyetleri giderilmelidir."

- İzmir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel CHP'li Sertel, TRT'de Torpil İddialarını Meclise Taşıdı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement