CHP'li Tarhan, AK Parti'li Çelik'in Sözlerine Yanıt Verdi - Son Dakika

CHP'li Tarhan, AK Parti'li Çelik'in Sözlerine Yanıt Verdi

12.01.2012 17:56
CHP'li Tarhan, AK Parti'li Çelik'in Sözlerine Yanıt Verdi, System.String[]

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in kendilerini, liderlerinin cenazesinde ağlayan Kuzey Korelilere benzetmesine ilişkin, "Değerlendirme yapmaya değer bulmuyorum" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in kendilerini, liderlerinin cenazesinde ağlayan Kuzey Korelilere benzetmesine ilişkin, "Değerlendirme yapmaya değer bulmuyorum" dedi.

Tarhan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in sözlerine yanıt verdi. Çelik'i " Van'ı ve depremi çok kolay unutmasıyla tanınan şahıs, Vanlılar tarafından Van canavarı olarak tanınan bir şahıs" olarak nitelendiren Tarhan, Çelik'in "Her cezaevine giren Başbakan olmuyor" sözlerine yanıt verdi. Tarhan, "Cezaevine giren herkes başbakan olamıyor demiş, ama bu sözleri biz ABD'ye gidip biat eden Başbakan olmuyor diye anlıyoruz. Ama kusura bakmasın Sayın Çelik

bizden hiç kimse böyle bir onursuzluk yapmaz" dedi.

Tarhan, Çelik'in "CHP kendi iç çatışmaları ile ilgilensin" sözlerine ise, "Ben de önce kendi içlerindeki cemaat çatışmalarına baksınlar diyorum" sözleriyle yanıt verdi.

CHP'ye yönelik adil yargılamaya teşebbüs suçlaması ile toplumun zihninin kirletilmeye çalışıldığını savunan Tarhan, AK Parti'nin yargıyı kuşatarak Baas sistemini yaşatmaya çalıştığını iddia etti.

Tarhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik'in, CHP'lilerin fezleke sonrası açıklamaları ve eylemlerini Kuzey Kore'deki ağlama törenine benzetmesini nasıl değerlendirdiği ilişkin soruya, "Değerlendirme yapmaya değer bulmuyorum. Değersiz buluyorum. Değersiz bir açıklama" yanıtı verdi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, tutuklu milletvekilleriyle ilgili açıklamasını da değersiz bulduğunu belirten Tarhan, "Yapabilecekleri şeyi yapmadıkları taktirde bu sözler laf-ü güzaftır. Bu da değersizdir. AKP her zaman bu oyunu oynuyor. İyi polisler kötü polisler Gerçekten rollerini iyi beceriyorlar" dedi.

Tarhan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başbuğ'un Yüce Divan'da yargılanması gerektiği sözlerine ilişiktin olarak ise, "Anayasa 148. maddesi nettir. Özel düzenlemeyi uzun uzun tartışmaya gerek yok. Bazı tetikçiler bunu manipüle edip farklı anlatmaya çalışıyor, ama açık ve net. Gayet doğal bir değerlendirme" dedi.

Başbuğ'a yönelik suçlamanın görevle alakası yok açıklamalarını da eleştiren Tarhan, "Genelkurmay Başkanı varsayalım bir suç işliyor. Çıkıp part-time teröristlik mi yaptığını düşüneceğiz. Bu kadar garip bir değerlendirme. Bir hukukçu olarak anlamam mümkün değil" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan ile Yaşar Büyükanıt'ın Dolmabahçe görüşmesine ilişkin yaptığı açıklamaya ilişkin soru üzerine Tarhan, "Dolmabahçe bu ülkenin kara kutulardan biridir, açılması için soruşturma gereği varsa yapılmalı" sözleriyle değerlendirdi. - ANKARA

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika CHP'li Tarhan, AK Parti'li Çelik'in Sözlerine Yanıt Verdi - Son Dakika


Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Ronaldo'nun sevgilisi yaşadıkları tutkulu aşkı anlattı: Cristiano tam bir bomba Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı