CHP'li Tarhan'dan Yargı Paketine Eleştiri - Son Dakika

CHP'li Tarhan'dan Yargı Paketine Eleştiri

18.01.2012 15:57
CHP'li Tarhan'dan Yargı Paketine Eleştiri, System.String[]

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından açıklanan 3.Yargı Paketi'ni eleştirdi.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından açıklanan 3. Yargı Paketi'ni eleştirdi.

Meclis'te İzmir Milletvekili Rıza Türmen ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Tarhan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in açıkladığı 3. Yargı Paketi'ni ve Hrant Dink davasında verilen kararı değerlendirdi. CHP'nin hazırladığı 'Acil Demokrasi Paketi' ile Adalet Bakanı'nın açıkladığı 3. Yargı Paketi'nin farklı olduğunu belirten Tarhan, "Hızlandırılmış yargı diyorlar. Hızlandırılmış yargı umarım hızlandırılmış tren faciası gibi bir şeye ulaşmaz. Birtakım yasaları yapboz değiştirmekle yargı reformu falan yapamazsınız." dedi.

Hrant Dink davası kararı ile ilgili de açıklama yapan Tarhan, bu sonuçla derin devlet cinayetlerini teşvik eden bir karar alındığını iddia etti. Hrant Dink'in derin devlet tarafından taammüden öldürüldüğünü belirten Tarhan, "Muhalif kişilere karşı şahin kesilen yargı derin güçlere karşı güvercin olmuştur. Dün itibarıyla, bu da zamanında ordudan brifing alan yargıçları nasıl eleştirdiğimizi hatırlayın. Bugün gizli güçlerden ve MİT'ten brifing alan bir yargımız olmuştur. MİT'ten brifing alan yargıdan da başka kararlar beklemek aslında iyimserlik olur diye düşünüyorum." şeklinde konuştu. Tarhan, Dink cinayetinden iktidarın sorumlu olduğunu ileri sürdü.

Rıza Türmen de 3. Yargı Paketi'nin yetersiz olduğunu ifade ederek, yargılama süresinin kısaltılmasıyla adil yargılamanın sağlanamayacağını savundu. Türmen, Hrant Dink davası ile ilgili de devletin suç işleyen devlet görevlilerine nasıl kol kanat gerdiğinin çok somut bir şekilde ortaya çıktığını kaydetti.

CHP'li Tarhan'dan Yargı Paketine Eleştiri

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika CHP'li Tarhan'dan Yargı Paketine Eleştiri - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! MİT operasyonuyla kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün Metina sorumlusu öldürüldü UEFA, Şampiyonlar Ligi formatını değiştirecek! Üzerinde durulan 2 plan var Yerli otomobil TOGG'un pili Türkiye'de üretilecek Eski sevgilinin 'Uygunsuz fotoğraf' şantajı 18 yaşındaki genç kızın hayatını kararttı Kızgın damadın ormanlık alanı sulayarak yetiştirdiği mantarlar yok satıyor Babasını öldüren genç, "Ailevi sorunlarımız vardı" dedi Mikrofonu açık unutan Abdülkerim Durmaz'dan canlı yayında ağır küfür Fatih Öztürk'ün yaptığı hareketler Galatasaray taraftarını çileden çıkardı