CHP'li Toprak: Hakemlerin Rehin Tutulmaları, Cumhurbaşkanı'nın Mafyadan Ricası ile Sona... - Son Dakika

CHP'li Toprak: Hakemlerin Rehin Tutulmaları, Cumhurbaşkanı'nın Mafyadan Ricası ile Sona...

5 yıl önce

Chp İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak, Trabzonspor-Gaziantepspor maçından sonra yaşananlar ve Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun maç sonrası söylediği "Ben kadın gibi 100 sene yaşayacak yerde adam gibi bir sene yaşarım" sözleriyle ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

CHP'li Toprak: Hakemlerin Rehin Tutulmaları, Cumhurbaşkanı'nın Mafyadan Ricası ile Sona..., System.String[]

Chp İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak, Trabzonspor- Gaziantepspor maçından sonra yaşananlar ve Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun maç sonrası söylediği "Ben kadın gibi 100 sene yaşayacak yerde adam gibi bir sene yaşarım" sözleriyle ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Toprak, "Hakemlerin saatlerce kilit altında rehin tutulmaları, sabaha karşı Cumhurbaşkanı'nın mafyadan ricası ile sona erdirilmektedir. Böyle bir, devlet, hükümet, güvenlik, yargı, spor yönetimi, kabul edilemez. Bu, sporun katledilmesidir. Bir kulübe kayyum olarak atanan şahıs, kendisini devletin, yargının, polisin yerine koyabilmekte, ceza kesebilecek, güç ve yetkide görmektedir" dedi.


"TRABZONSPOR KAYYUM'U HACIOSMANOĞLU, FUTBOL FEDERASYONUNU TEHDİT EDEBİLMEKTEDİR"


Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu'nu eleştirdiği açıklamasında Toprak; Hacıosmanoğlu'nun hakemleri, diğer kulüpleri ve futbol federasyonunu tehdit ettiğini savunarak "Ülkemizin yarım asra yaklaşan köklü kulüplerinden Trabzonspor'un başına, kayyum olarak atanan şahsın, iki günden bu yana, gerek spor camiasına gerekse spor kamuoyuna yönelik açıklamaları, sarf ettiği sözler, artık ülkede bir devlet otoritesinin olmadığını, devletin mafyalaşmaya teslim olduğunu göstermektedir. Çıktığı kanallarda, canlı yayınlarda, verdiği talimatları, hakemlerin rehin alınması, stattan çıkartılmaması emirlerini, pervasızca ifade eden Trabzonspor Kayyum'u Hacıosmanoğlu, hakemleri, diğer kulüpleri, futbol federasyonunu tehdit edebilmektedir. Trabzon'da yaşananlar karşısında, valinin, emniyet müdürünün ortada görünmemesi, savcıların bu apaçık rehin alma, alıkoyma, ölüm tehditleri karşısında, harekete geçmemeleri, artık devletin tümüyle bittiğini, devletin olmadığını kanıtlamaktadır. Hakemlerin saatlerce kilit altında rehin tutulmaları, sabaha karşı Cumhurbaşkanı'nın mafyadan ricası ile sona erdirilmektedir. Böyle bir, devlet, hükümet, güvenlik, yargı, spor yönetimi, kabul edilemez. Bu, sporun katledilmesidir. Bir kulübe kayyum olarak atanan şahıs, kendisini devletin, yargının, polisin yerine koyabilmekte, ceza kesebilecek, güç ve yetkide görmektedir. Kendisi şehre gelene kadar, hakemlerin bırakılmaması talimatının anlamı nedir? Kendisi geldiğinde hakemlere ne yapacaktır. Onları öldürecek midir? Dövecek midir? Hala bir tek savcının bile harekete geçmemesi, çok anlamlıdır" ifadelerini kullandı.


"KURGU SENARYOLARLA AÇILAN DAVALARLA, TÜRK SPORU KATLEDİLMİŞTİR"


AK Parti iktidarında sporun siyasallaştırılmaya çalışıldığını savunan Toprak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Özerk futbol, özerk spor, özerk federasyonlar devri, AKP döneminde bitmiştir. Tüm spor federasyonları AKP'lileştirilmiş, federasyon başkanları, hükümetin memurlarına, komiserlerine dönüştürülmüştür. Kurgu senaryolarla açılan davalarla, Türk sporu katledilmiş, ülkemizin asırlık güzide kulüplerinin itibarları yaralanmış, ulusal ve uluslararası hakları gasp edilmiştir. 'Sporda Şiddetin Önlenmesi' adı altında çıkartılan yasa düzenlemeleriyle, statlar sivil polislerle doldurularak, taraftarlar baskı altına alınmış, statlardan uzaklaştırılıp, spordan soğutulmuştur. Passolig uygulamasıyla, bir yandan taraftarlar fişlenirken, Passolig kartlarıyla da yandaş bankalar ve işadamları zengin edilmiştir. CHP iktidarında, Passolig uygulaması sona erdirilecek, tüm federasyonlar özerkleştirilecektir. Spor, siyasetin gölgesinden ve sultasından kurtarılacaktır. Kulüplerimizin ekonomik bağımsızlığı desteklenecek, mafyavari kayyumların elinden kurtarılacaktır" - Ankara

Haber Yayın Tarihi: 30.10.2015 03:35 Kaynak: DHASon Dakika

Benzin istasyonunda görevlilerle şakalaşan polis, ardından kafasına sıktı
ABD'li ses ekipmanları üreticisi Bose, 119 mağazasını kapatacak Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu

Son Dakika Haberleri