CHP'li Türeli'den Bakan Yıldız'a İstifa Çağrısı - Son Dakika

CHP'li Türeli'den Bakan Yıldız'a İstifa Çağrısı

6 yıl önce

CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, Soma, Ermenek ve Uzunköprü'de meydana gelen maden kazalarının tüm ülkeyi tekrar tekrar üzüntüye boğduğunu söyledi.

CHP'li Türeli'den Bakan Yıldız'a İstifa Çağrısı, System.String[]

CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinde yaptığı konuşmada, Soma'da sonra Ermenek ve Edirne Uzunköprü'de meydana gelen maden kazalarının tüm ülkeyi tekrar tekrar üzüntüye boğduğunu söyledi.

Enerji Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a seslenen Türeli, "Bunlara kaza demek de doğru değil bunlar iş cinayetleri. Bu iş cinayetleri bakanlığınızın görevlerini tam olarak yerine getirmediğini gösteriyor. Tabii ki tüm bu olaylarda sorumlular olacak ancak sizin de üst düzeyde siyasi sorumluluğunuz var. Bu iş cinayetlerinin siyasi sorumluluğunu üstlenin ve istifa mekanizmasını işleterek, kanayan vicdanların ıstırabını dindirin lütfen."dedi.

Bakanlığın görev alanına giren "doğal kaynak ekonomisinin" bir ülkenin sahip olduğu en temel öz kaynaklardan biri olduğunu ifade eden Türeli, bu alanda çalışma düzeni yoğun emek üzerinden devam ettiğini dile getirdi.

Doğal kaynak ekonomisi alanlarında ciddi anlamda teknolojinin yerleştiğini dile getiren Türeli şöyle devam etti: Bununla beraber bu alanda bazı önemli kriterler de var. Bunlardan biri 'sürdürülebilir kalkınma' kavramı. Dünyada üzerinde en çok konuşulan kavramlardan biri 'sürdürülebilir kalkınma' kavramıdır. Bu olacak tabii ki. Yalnız kalkınma süreci eko-sisteme kalıcı anlamda bir zarar vermeyecek, çevre kaynakları tüketilmeyecek. Doğal kaynakları işleme sürecinde bölgede yaşayan insanların düşünceleri alınacak. Emek sömürüsü olmayacak ve çağdaş bir çalışma yaşamı oluşturulacak."

Haber Yayın Tarihi: 14.11.2014 01:21 Kaynak: CİHANSon Dakika

Haydar Dümen, meslek hayatında kendisini en çok şaşırtan soruyu söyledi
Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti

Son Dakika Haberleri