CHP'lilerden Aziz Kocaoğlu'na Destek - Son Dakika

CHP'lilerden Aziz Kocaoğlu'na Destek

02.01.2012 11:32
CHP'lilerden Aziz Kocaoğlu'na Destek, System.String[]

İzmir Adliyesi'nde ifade veren Aziz Kocaoğlu'na destek amacıyla bir grup CHP'li adliyeye geldi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yolsuzluk operasyonu kapsamında ifade vermek üzere İzmir Adliyesi'ne gitti. Saat 09.30'da ticari taksiyle adliyeye giden ve yanında korumaları olmaması dikkat çeken Kocaoğlu, avukatlarıyla birlikte doğrudan özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Birol Çengil'in makam odasına çıktı.

Başkan Kocaoğlu'nun adliyede olduğunun duyulmasından sonra çok sayıda CHP milletvekili, belediye başkanı ve partili de bilgi almak amacıyla adliyeye gitti. Bunlar arasında milletvekilleri Alaattin Yüksel ve Mustafa Moroğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ön sıralarda yer aldı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan verilen bilgiye göre soruşturma kapsamında ifadesine başvurulmak üzere Kocaoğlu'na, 29 Aralık 2011 tarihinde tebligat yapıldı. 201 1 Mayıs ve Kasım aylarında, başsavcılığın talimatıyla İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince belediyeye yönelik iki operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında çok sayıda üst düzey bürokrat ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, görevi kötüye kullanma, zimmet, rüşvet, belgede sahtecilik ve güveni kötüye kullanma suçlamalarıyla gözaltına alınarak, mahkeme tarafından tutuklandı.

CHP'lilerden Aziz Kocaoğlu'na Destek

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel CHP'lilerden Aziz Kocaoğlu'na Destek - Son Dakika


Son Dakika

Cenk Tosun'dan transfer açıklaması: Everton'dan ayrılmayı düşünmüyorum Galata Köprüsü kısıtlama öncesi balıkçılarla doldu taştı Aydın semalarında esrarengiz cisim! İki gündür mahalleli korku içinde Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor Şeyma Subaşı ile ayrılan Guido Senia, eski sevgilisine geri döndü ABD'de başkan seçilen Joe Biden Beyaz Saray'a "first kedi" getirecek FETÖ'nün sözde imamının evindeki taburenin altından 40 bin dolar çıktı