CHP Milletvekili Salih Fırat, Başbakan Erdoğan'ın Yargıyı Baskı Altına Aldığını Söyledi - Son Dakika

CHP Milletvekili Salih Fırat, Başbakan Erdoğan'ın Yargıyı Baskı Altına Aldığını Söyledi

07.09.2012 18:11
CHP Milletvekili Salih Fırat, Başbakan Erdoğan'ın Yargıyı Baskı Altına Aldığını Söyledi, System.String[]

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yargıyı baskı altına aldığını savundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yargıyı baskı altına aldığını savundu.

Basın açıklaması yapan CHP Milletvekili Salih Fırat, Başbakan'ın malumu ilan ettiğini belirterek, ülkede yargı bağımsızlığından söz etmenin yanlış olacağını ifade etti.

"Sayın Başbakan, AK Parti genişletilmiş grup toplantısında yaptığı konuşmada, 'yargıya zaten gerekenleri söyledik, yargı da gereğini yapıyor, biz de parlamentoda gereği neyse onu yapacağız' diyerek malumu ilan etti" diyen Milletvekili Fırat, şöyle konuştu:

"Sayın Başbakan, yargının siyasal iktidarın talimatlarıyla hareket ettiğini açıkça itiraf etmiştir. Bu beyandan sonra, artık hiç kimsenin yargının bağımsızlığından bahsetmesi mümkün değildir. Yine aynı konuşmada, mevcut iktidarın iç ve dış politikadaki başarısızlıklarını örtbas etmek için tüm muhalefet partilerine saldırmış ve her zamanki gibi de medyayı tehdit etmiştir. Sayın Başbakan kendi partisi dışında seçilmiş bulunan hiçbir seçilmişi halkın temsilcisi olarak kabul etmemektedir. Halk tarafından seçilmişleri meclisten dışlayarak dağı adres gösteren bir Başbakan'ın, Türkiye'nin en büyük sorunu olan Kürt sorununun çözümüne ilişkin samimiyetini halkın takdirine bırakıyoruz. Bu dil şiddet dilidir, dikta rejimlerinin hakim olduğu yönetimlerin dilidir." - ADIYAMAN

CHP Milletvekili Salih Fırat, Başbakan Erdoğan'ın Yargıyı Baskı Altına Aldığını Söyledi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel CHP Milletvekili Salih Fırat, Başbakan Erdoğan'ın Yargıyı Baskı Altına Aldığını Söyledi - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Son Dakika: Türkiye'de 20 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 74 can kaybı, 1894 yeni vaka tespit edildi İki grup arasında çıkan tartışmada ateşlenen saçma, balkona çıkan vatandaşın kafasına isabet etti Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait iki İHA'yı düşürdü Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti