CHP Milletvekili Yılmaz Eğitim Sendikalarını Ziyaret Etti - Son Dakika

CHP Milletvekili Yılmaz Eğitim Sendikalarını Ziyaret Etti

08.09.2012 11:57
CHP Milletvekili Yılmaz Eğitim Sendikalarını Ziyaret Etti, System.String[]

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz,2012-2013 eğitim öğretim sezonu öncesi eğitim sendikalarını ziyaret ederek 4+4+4 sisteminin herkesi mağdur edeceğini savundu.

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz,2012-2013 eğitim öğretim sezonu öncesi eğitim sendikalarını ziyaret ederek 4+4+4 sisteminin herkesi mağdur edeceğini savundu.

Yeni sistemin Türkiye'deki eğitimi çağdaşlıktan uzaklaştıracağını da öne süren Yılmaz, "Yeni sistemle öğrencilerimiz 50 yada 60'ar kişilik sınıflarda okumak zorunda kalacak" dedi.

CHP Uşak İl Başkanı Bülent Horasan, Merkez İlçe Başkanı Filiz Bilen ve parti yöneticileri

eğitimci ve velilerle bir araya gelen Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, hükümetin eğitim politikalarını eleştirdi. Uşak'ta adeta 4+4+4 anarşisi yaşandığını iddia eden Yılmaz, "Bu sistem hem öğrencilerimizi hem velilerimizi hem de eğitim emekçilerini mağdur edecek derhal düzeltilmelidir dedi. Kentteki eğitim sendikalarını da dolaşan ve sıkıntıları yerinde dinleyen Yılmaz, velileriyle de bir araya geldi. CHP Uşak Milletvekili beraberindeki heyet, ilk olarak Uşak Eğitim-İŞ yöneticileriyle bir araya geldi. Ardından Eğitim-SEN şubesine geçen Yılmaz, "66 aylık çocukla, 80 aylık çocuğu aynı sınıfa sokmak doğru değil" dedi.

Uşak Eğitim-Sen Şube Başkanı Deniz Ertunç ise sistemin başarılı olamayacağını iddia ederek bazı okul müdürlerinin seçmeli olan Kuran-ı Kerim

dersi ile Hz. Muhammed'in hayatını öğrencilere zorla seçtirmeye çalıştığını iddia etti. Bunun demokratik bir ülkede yaşanmaması gereken tablo olduğunu da savunan Ertunç, "Mücadelemizi sürdüreceğiz dedi.

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz da bunun üzerine "Bu ülkede

her dinden yurttaşımız var. İnsanları inananlar ya da inanmayanlar noktasına getirmek isteyen AK Parti zihniyeti bunu asla başaramayacak. Gençlerimizin ve çocuklarımızın AK Parti'nin karanlık sistemi karşısında Atatürkçü, çağdaş bir eğitime kavuşmalarını sağlayacağız. Ben buradan tüm vatandaşlarımızı bu karanlık ellerin oyununu bozmaya davet ediyorum. Çünkü bu ülkede en büyük güç halkın kendisidir. Şimdi mücadele zamanı şimdi kendinizden taraf olma zamanıdır. Uşak halkı bu yanlış olan sisteme en büyük tokadı atacaktır. Bu sistem öğrencilerimizi 50-60 kişilik sınıflarda okumak zorunda bırakacak" dedi.

Dilek Akagün Yılmaz son olarak Türk Eğitim-Sen Şubesini ziyaret ederek düşüncelerini paylaşıp sendikanın taleplerini dinledi. - UŞAK

CHP Milletvekili Yılmaz Eğitim Sendikalarını Ziyaret Etti
CHP Milletvekili Yılmaz Eğitim Sendikalarını Ziyaret Etti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel CHP Milletvekili Yılmaz Eğitim Sendikalarını Ziyaret Etti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın