Son Dakika Haberleri: CHP MYK, Kılıçdaroğlu Başkanlığında Toplandı

CHP MYK, Kılıçdaroğlu Başkanlığında Toplandı

5 yıl önce

CHP, Merkez Yönetim Kurulu toplantısı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantıya Mustafa Sarıgül de katıldı.

CHP MYK, Kılıçdaroğlu Başkanlığında Toplandı, System.String[]

Cumhuriyet Halk Partisi MYK, bugün saat 14:00'da genel merkez binasında toplandı. Kurul'da partinin kurultay tarihi belirlenecek. Kurultayın, eylül ayının ikinci haftası için belirlenecek uygun bir tarihte yapılması karara bağlanacak.

SARIGÜL'DE KATILDI

30 Mart'taki yerel seçimde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mustafa Sarıgül, MYK toplantısı öncesi genel merkeze gelerek Kılıçdaroğlu ile görüştü. Mustafa Sarıgül de Kılıçdaroğlu ile görüşme sonrasında toplantıya katıldı.

CHP YER ARAYIŞINDA

CHP yönetimi kurultayın düzenleneceği yer konusunda da arayışta. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, parti sözcüsü Haluk Koç ve milletvekili Sinan Aygün, Ankara Ticaret Odası'nın kongre salonunda incelemeler yaptı. Bu salonda son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladığı toplantı yapılmıştı.

DÜN DE BİRLİKTE GÖRÜNTÜLENMİŞLERDİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir'in Hacıbektaş İlçesinde düzenlenen Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat etkinliklerine de Mustafa Sarıgül'le birlikte katılmıştı.

KILIÇDAROĞLU MUHALİFLERE REST ÇEKMİŞTİ

Erdoğan'ın ilk turda kazandığı cumhurbaşkanı seçiminin ardından ilk kurultay talebini, parti içindeki ulusal kanattan 5 milletvekili ile birlikte basın toplantısı düzenleyen CHP milletvekili Emine Ülker Tarhan yapmıştı. Tarhan, Kılıçdaroğlu'nun da çekilmesini istemişti.
Bu toplantıdan bir gün sonra açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de, seçim sonuçlarını hezimet olarak nitelemiş, kurultayın toplanmasını istemişti.
Kılıçdaroğlu ise rest çekip, muhalif kanadın olağanüstü kurultay için imza toplayabilecek çoğunlukta olmadığını ifade ederek, “Kurultay isteyen arkadaşlarımın toplayamayacağı anlaşıldı. Bu nedenle kurultayı ben toplayacağım” demişti.
6 Büyükşehirde Yapılan Ankette Dikkat Çeken Sonuçlar Köyün Kaderi Değişebilir! Kepçe ile Tarla Düzeltirken Tarihi Yapı Buldu Yeni Zelanda'da Mezarlıkta Görev Yapan Kadın Polisten Anlamlı Hareket