CHP'nin 89. Kuruluş Yıldönümü - Son Dakika

CHP'nin 89. Kuruluş Yıldönümü

08.09.2012 12:40
CHP'nin 89. Kuruluş Yıldönümü, System.String[]

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, CHP'nin büyüyüp gelişerek yoluna devam edeceğini belirtti.

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, CHP'nin büyüyüp gelişerek yoluna devam edeceğini belirtti.

Engin, CHP'nin 89. kuruluş yıldönümü dolayısıyla parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 9 Eylül 1923'te "Halk Fırkası" ismiyle kurulan CHP'nin, her türlü olumsuz koşullara karşın Anadolu coğrafyasında vaha yeşerttiğini ifade etti.

CHP'nin, Türkiye'nin gelişimindeki rolüne işaret eden Engin, şunları kaydetti:

"Halkın yüzde 90'ının köylerde yaşadığı, okuma oranının yüzde 3'lerde olduğu koşullarda kurulup, dünyaya kafa tutan, kadınlara Avrupa'dan önce seçme ve seçilme hakkı veren, ülkeyi gerçekten demir ağlarla ören, ekonomik altyapıyı oluşturan, kurumları, üniversiteleri, partileri kuran, askeri darbelerden en fazla mağdur olan bir partinin bu günlere gelmesi kolay olmadı. CHP'den sonra onlarca, yüzlerce parti kuruldu, ancak çoğu kapandı. CHP, büyüyüp gelişerek, demokratikleşerek yoluna devam edecek."

Engin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çalışmaları ile partinin daha demokratik ve katılımcı bir yapıya kavuştuğunu da ifade ederek, özellikle partinin kadınlara yönelik çalışmalarından gurur duyduklarını bildirdi.

Engin, açıklamalarının ardından CHP İzmir il örgütü kurucu başkanı Hacı Hüseyin Öklem'in torunu Hüseyin Öklem'e teşekkür plaketi sundu.

Muhabir: Zeynep Hoşgörür

Yayıncı: Ufuk Kırabalı - İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel CHP'nin 89. Kuruluş Yıldönümü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

PFDK'dan Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica'ya 4 maç ceza geldi Demet Akalın'ın "İnsan bir erkeğin gücünü istiyor" sözleri sosyal medyada tepkiyle karşılandı Tuzla'da yürek ısıtan görüntü! Minibüs şoförü, yaşlı çiftin karşıya geçebilmesi için yolu kapattı Artvin'de gökyüzünde ilginç anlar! Gören telefona sarıldı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!