Son Dakika Haberleri: CHP'nin Ankara Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel

CHP'nin Ankara Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel

4 yıl önce

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına Gökçek'le davalık olup, kazanan iş adamı Cengiz Topel'i aday göstereceği iddia edildi.

CHP'nin Ankara Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel, System.String[]
Önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan yerel seçimlerle ilgili adaylar konusunda kulisler hareketlenirken, yeni bir iddia gündeme bomba gibi düştü:  CHP,  Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na süpriz bir ismi düşünüyor,  Ankaragücü eski Başkanı, iş adamı Cengiz Topel. "GÖKÇEK'İN AZILI RAKİBİ"Üç büyük şehirde olası adaylar hala netlik kazanmazken,  CHP'nin Ankara'da  Melih Gökçek'in karşısına sürpriz bir ismi çıkaracağı konuşuluyor. Buna göre  CHP'nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için, "Gökçek'in azılı rakibi" olarak nitelendirilen,  Ankaragücü'nün eski Başkanı Cengiz Topel'i aday göstereceği iddia ediliyor. Topel,  Ankaragücü'nün kulüp başkanlığını yapmış,  Melih Gökçek'le ciddi bir kavga yaşamış, iki isim davalık olmuştu. Yargı sürecine taşınan davayı Cengiz Topel kazanmış, bu durum gerek spor, gerekse siyaset kulislerinde "Gökçek'i yenen adam" yorumlarına neden olmuştu. "GÖREV VERİLİRSE LAYIKIYLA YAPARIZ"Bu iddiaların gündeme gelmesi üzerine Vatan'ın sorularını yanıtlayan Topel, "Henüz böyle bir şey yok. Ancak bir teveccüh gösterilir ve bir görev verilirse layıkıyla yaparız. Öyle bir durum olması halinde, Ankara'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı  CHP kazanmış demektir" dedi.GÖKÇEK'E AÇTIĞI DAVAYI KAZANDI 1964 doğumlu  Cengiz Topel Yıldırım,  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Sanayici, işadamı olan Topel,  Ankaragücü Kulübü Başkanlığı yaptı. Ancak  Melih Gökçek'le girdiği dava süreci dolayısıyla bu görevden ayrıldı. 2.5 yıl süren yargı sürecinin ardından Topel'in açtığı davaları kazanmasıyla Gökçek, kulüp yönetimini Topel'e bırakmak zorunda kaldı. Topel bir süre daha başkanlığı yürüttü.

Makyajsız Yakalanan Bülent Ersoy, Panik Halinde Koşmaya Başladı Adnan Oktar'dan İsrail'e Skandal Destek: İsrail Polisinin Kendini Koruma Hakkı Var
İsrail Askerinin Namaz Kılan Genci Tekmeleme Anı Kameraya Yansıdı