Son Dakika Son Dakika Son Dakika
CHP'nin Ankara Ön Seçim Sonuçları Açıklandı - Son Dakika

CHP'nin Ankara Ön Seçim Sonuçları Açıklandı

CHP'nin ön seçim yaptığı Ankara birinci bölgede, eski CHP İl Başkanı Necati Yılmaz birinci sırada, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ise ikinci sırada yer aldı.

29.03.2015 - 21:49,  Güncelleme: 11:32

CHP'nin Ankara'daki resmi olmayan ön seçim sonuçları açıklandı. Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birinci ve ikinci bölgede resmi olmayan sonuçların belli olduğunu söyledi.

Ankara 1. bölgede eski CHP İl Başkanı Necati Yılmaz'ın birinci sırada yer aldığını bildiren Keskin, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın ise ikinci sırada seçildiğini belirtti.

Üçüncü sırada Avukat Ali Haydar Hakverdi'nin bulunduğunu aktaran Keskin, diğer adayları ise sırasıyla şöyle açıkladı:

"Avukat Hikmet Tepe, Faruk Özdemir, Gamze Taşçıer, Emre Doğan, Selahattin Emre, Durdu Özbolat, Sema Aksoy, Kazım Sönmez, Erdoğan Kılıç, Birsen Temir ve İlyas Güven Eroğlu."

ÖNDER SAV İLK 14 İÇİNDE YER ALAMADI

Keskin, eski Genel Sekreter Önder Sav ile Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay'ın ise ilk 14 içinde yer alamadığını bildirdi.

"GÖKÇEK'İ KULAKLARINDAN YAKALADIM AMA..."

Hatırlanacağı üzere Aylin Nazlıaka, Anakara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le girdiği su kavgasıyla gündeme gelmişti. Öyle ki Nazlıaka, Bülent Arınç ve Melih Gökçek'in arasında geçen tartışmanın ardından Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek şunları söylemişti:

"Melih Gökçek'i kulaklarından yakaladım ama o kulakları koparmak Bülent Arınç'a nasip oldu. Su testisi kırılmıştır artık bu testi su tutmaz."

İKİNCİ BÖLGE

Ankara 2. bölgede Keçiören belediye başkan adayı Murat Emir'in ilk sırada çıktığını kaydeden Keskin, ikinci sırada Nihat Yeşil, üçüncü sırada Ali Rıza Erbay dördüncü sırada ise Celalettin Koç'un yer aldığını söyledi.

İkinci bölgede diğer adaylar ise şöyle:

" Semra Dinçer, Barış Ozan Vural, Ali Yılmaz."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel CHP'nin Ankara Ön Seçim Sonuçları Açıklandı - Son Dakika


Advertisement