Son Dakika Haberleri: CHP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Adayı Ahmet Akın Kimdir?

CHP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Adayı Ahmet Akın Kimdir?

10 ay önce

CHP'nin Parti Meclisi toplantısının bitmesiyle, bazı illerin belediye başkan adayları da belli oldu. 2019 yerel seçimlerinde CHP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Adayı Ahmet Akın oldu. Peki, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın kimdir?

CHP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Adayı Ahmet Akın Kimdir?, System.String[]

CHP'de Balıkesir Büyükşehir Belediye Adayı Ahmet Akın oldu. Yalova, Burdur ve Giresun'da mevcut belediye başkanları da yeniden aday gösterildi. Peki, Balıkesir Büyükşehir Belediye Adayı olan Ahmet Akın kimdir?

AHMET AKIN KİMDİR?

Ahmet Akın, 13 Ağustos 1973 yılında Balıkesir/Gönen'de dünyaya geldi. Baba adı Erdal, anne adı Nejla'dır. İlk ve ortaokul eğitimlerini Gönen'de tamamladıktan sonra İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun oldu.

İNGİLTERE'DE EĞİTİM ALDI

Ahmet Akın, İngiltere'de Cambridge Eurocenter'da Dil ve Ekonomi eğitimleri aldı. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi'nde Siyaset eğitimi gördü.

HOLDİNGLERDE CEO'LUK YAPTI

İspanya'da "Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Üretimi" üzerine birçok eğitim ve seminerlere katılan Akın, enerji alanında faaliyet gösteren özel sektör kuruluşlarında Genel Müdür, uluslararası alanda faaliyet gösteren holdinglerde CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını sona erdirecek, çevreye duyarlı ve daha ekonomik elektrik üretim projeleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

AHMET AKIN 3 DİL BİLİYOR

25. Dönem Balıkesir Milletvekili İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca bilen Ahmet Akın, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ahmet Akın, 2019 yılında yapılması planlanan yerel seçimlerde CHP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacak.

CHP, 147 Belediye Başkan Adayını Belirledi! İşte Tam Liste

Haber Yayın Tarihi: 14.11.2018 02:49 Bodrum'da konser veren İrem Derici'nin pantolonu yırtıldı
Nusret, Real Madrid maçına damga vurdu Hasan Şaş'tan istifa etmeden önce dikkat çeken paylaşım