CHP Tarsus'ta 'fezleke'ye Tepki Yürüyüşü Yaptı - Son Dakika

CHP Tarsus'ta 'fezleke'ye Tepki Yürüyüşü Yaptı

12.01.2012 14:00
CHP Tarsus'ta 'fezleke'ye Tepki Yürüyüşü Yaptı, System.String[]

CHP Tarsus ilçe teşkilatı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için hazırlanan fezlekeyi protesto etmek amacıyla yürüyüş yaptı.

CHP Tarsus ilçe teşkilatı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için hazırlanan fezlekeyi protesto etmek amacıyla yürüyüş yaptı.

CHP İlçe Başkanı Mehmet Özel, CHP'li Atalar Belediye Başkanı İsa Yıldız, Yenice Belediye Başkanı İsa Kuru, CHP ilçe yöneticileri, Kadınlar kolu başkanı Gülizar Saçkesen ve yönetim kurulu üyelerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 250 kişilik CHP'li grup, ellerinde pankartlarla parti binasından Atatürk caddesi Yarenlik alanına kadar yürüdü.

Özel, burada yaptığı açıklamasında, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlattığını ve dosyanın fezleke haline getirilerek Adalet Bakanlığı'na gönderildiğini belirtti.

Adalet Bakanlığı'na gönderilen fezlekede, Kılıçdaroğlu'nun adil yargılamayı etkilemeye teşebbüsle, hakime hakaret suçunu işlediğini iddia ettiğini, buna gerekçe olarak ta Kılıçdaroğlu'nun 9 Kasım 2011 tarihinde Silivri cezaevinde, seçilmelerine rağmen, Milletvekillikleri engellenen, Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay'ı ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, 21. yüzyılın Türkiye'sinde bir toplama kampının bahçesinde olduklarını kaydeden ilçe başkanı Özel, Kılıçdaroğlu'nun ifadelerine aynen katıldıklarını bildirdi.

Mehmet Özel, konuşmasında şunları söyledi:

"Başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP'li 135 Milletvekilinin tamamı dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istemektedir. Dokunulmazlığı olmayan CHP Tarsus ilçe örgütü ve Tarsuslu CHP'liler olarak bizlerde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediğini aynen ifade ediyoruz."Silivri bir toplama kampıdır. İktidara muhalif olmanın bedeli Silivri'de toplama kampında olmaktır". Kılıçdaroğlu'nu susturmak, halkı susturmaktır. Ne bizler, nede Genel Başkanımız haksızlıkların karşısında susmayacağız. Demokrasi ayıbı olarak duran tüm bu uygulamaların ülkemize yakışmadığını, tüm bu gelişmelerin son bulmasını haykırıyoruz."

- MERSİN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel CHP Tarsus'ta 'fezleke'ye Tepki Yürüyüşü Yaptı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Sertap Erener, Bodrum'da çöp toplayıp isyan etti: Utanıyorum insan olmaktan Son Dakika: Türkiye'de 27 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 76 kişi vefat etti, 2209 yeni vaka tespit edildi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Koronavirüse yakalandıktan sonra ten rengi değişen Çinli doktor normale döndü