Son Dakika Haberleri: CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Terzi: "Kentsel Dönüşüm Şart"

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Terzi: "Kentsel Dönüşüm Şart"

5 yıl önce

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın açıklanmasına sayılı günler kala seçim çalışmalarına aralık vermeden devam eden CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Şerafettin Terzi, Marmara Haber Gazetesi’ne ziyarette bulundu.

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Terzi:
 Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nın açıklanmasına sayılı günler kala seçim çalışmalarına aralık vermeden devam eden CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Şerafettin Terzi, Marmara Haber Gazetesi'ne ziyarette bulundu.

CHP'li Şerafettin Terzi ve beraberindeki heyet, Gazeteci Şaban Kardeş tarafından karşılandı. CHP Tekirdağ Büyükşehir Adayı'nın belirlenmediğini belirterek konuşmasına başlayan Şerafettin Terzi, CHP'de bugüne 900'e yakın Belediye Başkan Adayı'nın açıklandığını ifade etti. En fazla aday açıklayan partinin CHP olduğunu söyleyen Terzi, "Bir sonraki PM Toplantısı 9-10 Şubat tarihlerinde yapılacak. Kalan adayların da bu toplantıda açıklanmasını bekliyoruz" açıklamalarında bulundu.

Parti olarak Tekirdağ'da iddialı olduklarını sözlerine ekleyen Şerafettin Terzi, "CHP Tekirdağ Büyükşehir ve ilçe belediyelerin tamamından zaferle ayrılacaktır. 11 ilçemizin de adayı belirlendi. Adaylarımız seçim çalışmalarına başladı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi için 4 aday adayı var. 4 adaydan biri iyi tahlil edildikten sonra açıklanacaktır" dedi. Süleymanpaşa, Çorlu ve Çerkezköy'de belediye meclis üyesi adayları için sandık kurulması yönünde karar alındığını anımsatan Terzi, kaos yaşanmaması için karardan dönüldüğünü, kendisinin sandığa gidilmesinden yana olduğunu dile getirdi.

"KAPAKLI İÇİN VAATLERDE BULUNMAM DOĞRU OLMAZ"

Vergi veren iller sıralamasında 9'uncu sırada bulunan Tekirdağ'ın ödediği vergilerin karşılığını alamadığını kaydeden Şerafettin Terzi, Tekirdağ'ın altyapı sorunu olduğunu belirterek, "İlçelerde, özellikle Çerkezköy, Çorlu ve Kapaklı'da nüfus çok hızlı bir şekilde artıyor. İlimiz, nüfusu en fazla artan iller sıralamasında ilk sıradadır. Bu durum ulaşım, altyapı ve su sorununun da ortaya çıkmasına neden oluyor. Şimdi entegreli büyüme zamanıdır. Kapaklı için vaatlerde bulunmam doğru olmaz. Bu seçilecek başkana ve yönetime saygısızlık olur. Kapaklı'nın sorunlarını onlar daha iyi biliyor. Sorunları tespit edip, çözüm yolları ile birlikte Büyükşehir'e sunacaklar. Büyükşehir de aciliyete göre değerlendirme yapacak ve sorunlar çözüme kavuşturulacak" açıklamalarında bulundu.

31 Mart itibari ile Tekirdağ'da yeni bir dönemin başlayacağını kaydeden Şerafettin Terzi, entegre çalışan bir sistemin kurulması halinde tüm sorunların çözüleceğini söyledi. Açıklamalarında Ergene kirliliğine de değinen Şerafettin Terzi, "Sahilimiz var ama kullanamıyoruz. Tekirdağ hızla büyüyor. 2023 yılında nüfusun 2 kat artması bekleniyor. Bizim, kent projeleri ile yerleşim yerlerini rahatlatmamız gerekiyor. Trafik sorununun çözümü için de bazı yerlerde alt ve üst geçitler yapılması gerekiyor. Tekirdağ'da bu çok zor. Öncelikle hızla bir şekilde Tekirdağ'da Kentsel Dönüşüm'ü uygulamamız gerekiyor. Yıkılan alanlarda insanların nefes alabilecekleri olanlar oluşturulmalıdır. Tekirdağ'da çok fazla sorun yok. Altyapımız var. Biz hizmet için yola çıktık" dedi. - TEKİRDAĞ


ÖSO, PYD/PKK'lı Teröristlerle Çatışmaya Girdiği Burseya Dağı'ndan Çekildi! Afrin Operasyonundan İlk Acı Haber Geldi: 1 Askerimiz Şehit Oldu
İlahiyatçı İhsan Eliaçık'tan Skandal Kızıl Elma Yorumu: Şirktir!