CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Albayrak: "Büyükşehir'in İlk Başkanı Ben Olacağım" - Son Dakika

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Albayrak: "Büyükşehir'in İlk Başkanı Ben Olacağım"

14.02.2014 09:33
CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Albayrak:

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak, seçim çalışmaları kapsamında Kapaklı ilçesini ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak, seçim çalışmaları kapsamında Kapaklı ilçesini ziyaret etti. Albayrak, halkın teveccühü ile Tekirdağ'ın ilk Büyükşehir Belediye Başkanının kendisi olacağını söyledi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak, beraberindeki CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık ve İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Çerkezköy ziyaretinin ardından Kapaklı'yı ziyaret etti. Kadir Albayrak ve beraberindeki CHP heyeti burada Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Saim Özkan, CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, İl Genel Meclis Üyesi Sami İkizler ve çok sayıda partili tarafından karşılandı.

"KAPAKLI'NIN BİZİM İÇİN AYRI BİR ÖNEMİ VAR"

CHP Kapaklı İlçe Teşkilatı'nda gerçekleşen ziyarette açılış konuşmasını yapan Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, ziyaretleri dolayısıyla Kadir Albayrak, Recep Palabıyık ve beraberindeki CHP heyetine teşekkür etti. CHP'ye olan ilgi ve alakanın günden güne artarak devam ettiğini belirterek konuşmasına başlayan CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak ise "Kapaklı, ziyaret ettiğimiz 9'uncu ilçemiz oldu. 12 Aralık 2012'de çıkan kanun kapsamında 750 bin nüfusu aşan Tekirdağımız Büyükşehir statüsüne yükseldi. Bu çerçevede iki de yeni ilçe oluştu. Bu ilçelerimiz de Kapaklı ve Ergene oldu. Fakat Kapaklı'nın bizim için ayrı bir önemi var" dedi.

Kapaklı'nın Çerkezköy ile bütünleştiğini söyleyen CHP'li Albayrak, "Yeni yapılanmaya göre Kapaklı, 14 mahalleli bir ilçe oldu. İlk kez ilçe olarak girilecek seçimlerde Belediye Başkanlığı iki dönemdir bu görevi yürüten İrfan Mandalı'ya yakışır. İnşallah Vahap Akay kardeşimiz de Çerkezköy'ün 13'üncü Belediye Başkanı olacak. Halkımın ve sizlerin teveccühü ile ben de Tekirdağımızın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım" diye konuştu.

İki gündür ilçeleri dolaştığını söyleyen Kadir Albayrak, gittiği her yerde büyük bir coşku gördüğünü kaydetti.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin tarih boyunca büyük liderlerle çalıştığını ifade eden Kadir Albayrak, "Aday Adayı olduktan 199 gün sonra adaylığım açıklandı. Bu süre zarfında diğer aday adayı arkadaşlarım Şerafettin Terzi, Adem Dalgıç, Erdoğan Kaplan ve Haluk Öztrak da inanılmaz çalışmalara imza attı. Genel Merkezimiz tarafından yapılan değerlendirme neticesinde adaylık bana nasip oldu. Biz hizmete talip olduk. Tekirdağ'ı çok iyi tanıyoruz. Bizi büyük bir görev bekliyor" ifadelerini kaydetti.

AK Parti'nin son genel seçimlerde yüzde 46 oranında oy aldığını, CHP'nin oy oranının ise yüzde 38 olduğunu belirten Albayrak, "O dönem arada 8 puanlık bir makas vardı. Fakat biz 30 Mart seçimlerinde alt sınırı yüzde 55 olarak belirledik. Eğer seçimlerde partimize Kapaklı'dan yüzde 55-60 oranında oy çıkarsa Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi'ne 3-4 üye gönderebilirsiniz" dedi. 30 Mart seçimlerine kadar partililere yorgunluk ve çok çalışmayı vaadettiğini söyleyen Kadir Albayrak, "30 Mart akşamı ise mutluluk vaadediyorum. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz buraya gelerek, Vahap Akay ve İrfan Mandalı kardeşlerimin kollarını havaya kaldırıp zaferimizi kutlayacağız" dedi.

Kadir Albayrak için 'Aranan kan bulundu' diyerek konuşmasına başlayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ise "Kendisinin aday adayı olarak çalıştığı 199 güne baktığımızda adeta aday gösterilmişçesine çalıştığını görüyoruz. Sonuçta da adaylık kendisine nasip oldu. Hayırlı uğurlu olsun. Bu saatten sonra bizi Büyükşehir ile birlikte 12-0'lık bir galibiyet bekliyor" ifadelerini kullandı.

Kadir Albayrak ve beraberindeki CHP heyeti daha sonra Kapaklı Belediyesi'ne geçerek tüm birimleri tek tek dolaştı. - TEKİRDAĞ

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Albayrak: Büyükşehir'in İlk Başkanı Ben Olacağım
CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Albayrak: Büyükşehir'in İlk Başkanı Ben Olacağım
CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Albayrak: Büyükşehir'in İlk Başkanı Ben Olacağım

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Albayrak: 'Büyükşehir'in İlk Başkanı Ben Olacağım' - Son Dakika


Son Dakika

Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Kamyon ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 kişi hayatını kaybetti Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü Son Dakika: Türkiye'de 23 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 153 kişi vefat etti, 6713 yeni vaka tespit edildi İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı Tramvay durağına izinsiz giren genç, kendisini uyaran güvenlik görevlisini bıçakladı! O anlar kamerada