CHP Trabzon'da Tarımı Konuştu - Son Dakika

CHP Trabzon'da Tarımı Konuştu

26.11.2012 17:05
CHP Trabzon'da Tarımı Konuştu, System.String[]

CHP Trabzon İl Başkanlığı'nda CHP İl Başkanı Yavuz Karan ile basın açıklaması düzenleyen Ziraat Yüksek Mühendisi Cemiş Bozbaş, Trabzon'un çaya ve fındığa mahkum edildiğini belirtti.

CHP Trabzon İl Başkanlığı'nda CHP İl Başkanı Yavuz Karan ile basın açıklaması düzenleyen Ziraat Yüksek Mühendisi Cemiş Bozbaş, Trabzon'un çaya ve fındığa mahkum edildiğini belirtti.

Bozbaş, "Trabzon'da 54 bin 500 hektar fındık alanı var. 155 bin dekar da çay alanı var. Bunların dışında başka alternatif olamaz. 'Bu Trabzon'u kandırmaya yönelik bir şey'. Biz çayın ve fındığın yanında alternatif bir ürün tanımıyoruz. Bu coğrafyada insanlar iktisadi açıdan fındığa ve çaya mahkum edilmiş. Niçin ben Trabzon gibi bir coğrafyada 2 bitkisel ürüne ben 1 aylığına mahkum olayım. Paralel olarak bu yörede tutmuş ürün kivi, yumurta üretimi, likapa, Trabzon hurması, arıcılık, su ürünleri sektörü bunlar paralel tarımdır. Fındığın çayın yanında bu ürünlerinde geliştirilerek muhakkak çiftçimizin gelirini arttırmak istiyoruz" dedi.

Daha sonra söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan ise "Trabzon'un büyükbaş hayvan sayısı 208 bin civarındadır. Aslında büyükşehir olma yoluyla birlikte de sanırım bu rakamlar da düşecektir. Trabzon'un önümüzdeki dönemlerde tarım arazilerinde imar alanlarının açıldığını düşünürsek önümüzdeki günlerde gündemin daha da değişeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

Karan, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na da göndermede bulunarak "Kendisi herşeyden alınıyor. Kendisine 'Ortahisar Belediye Başkanı' dedik ondan da alındı. 1 sayfa bir açıklama yaptı. Biz Belediye Başkanı'nı Çömlekçi'de söz veripte yapmadıklarını Trabzonlular'la birlikte yapacağımız basın açıklamasıyla duyuracağız" ifadelerini kullandı. - TRABZON

CHP Trabzon'da Tarımı Konuştu
CHP Trabzon'da Tarımı Konuştu
CHP Trabzon'da Tarımı Konuştu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika CHP Trabzon'da Tarımı Konuştu - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama