CHP, Tuğçe Kazaz'ın büyük tepki çeken sözleri için harekete geçti - Son Dakika

CHP, Tuğçe Kazaz'ın büyük tepki çeken sözleri için harekete geçti

6 gün önce

Cumhuriyet Halk Partisi, "Kemalizm ile arasına mesafe koyamayan Allah ile arasına mesafe koyar" sözleriyle büyük tepki çeken Tuğçe Kazaz hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP Elazığ İl Örgütü, Tuğçe Kazaz'ın Youtube'ta yayımlanan bir videoda, "Kemalizm ile arasına mesafe koyamayan Allah ile arasına mesafe koyar" sözünü yargıya taşıdı.

"ATATÜRK'E HAKARET ETMİŞTİR"

Savcılığa suç duyurusu öncesinde Elazığ Adliyesi önünde açıklama yapan CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, "Bugün CHP olarak adliyenin önünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e, ilk genel Başkanımıza hakaret eden, halkı kin ve nefrete teşvik eden Tuğçe Kazaz isimli bir şahısın vatandaşlarımızın huzurunu bozacak şekilde insanları kin ve nefrete teşvik edecek şekilde, milyonların gözü önünde TuKa TV isimli bir YouTube kanalında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret etmiştir.Bu nedenle bizde örgüt olarak, şahıs olarak Türkiye genelinde CHP İl Başkanı olarak ben, merkez ilçe başkanımız ve diğer arkadaşlarımızla birlikte Avukat Bülent bey ile beraber biz suç duyurusunda bulunmak üzere adliyenin önünde bulunuyoruz" dedi.

"İNŞALLAH CEZASINI ÇEKER"

Açıklamasının devamında "İnşallah ceza alır ve cezasını çeker" diyen Kaplan, "Buradaki söz konusu olay Mustafa Kemal Atatürk'ün milleti ahlaksızlığa teşvik ettiği gerekçesi ile bir söylemde bulunmuştur. Oysa Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyetini kurmuş, bir ulus kurmuş, din ve devlet işlerini birbirinden ayırmış, ahlakı bu ülkeye en iyi şekilde yerleştiren bir liderdir. Tuğçe hanımı kınıyoruz. Bundan sonraki olayı Cumhuriyet Savcılığına ve hâkimliğe bırakıyoruz" ifadelerini kullandı.

CHP, Tuğçe Kazaz'ın büyük tepki çeken sözleri için harekete geçti
Kemalizm nedir? Atatürkçülük nedir? Atatürkçülük ve Kemalizm farkı

Demet Akalın, Atatürk'e söylediği sözlerle olay olan Tuğçe Kazaz'a sert çıktı

Tuğçe Kazaz kimdir? Tuğçe Kazaz hayatı ve biyografisi!

Haber Yayın Tarihi: 13.01.2020 02:37 Son Dakika

TOGG heyeti, Kemal Kılıçdaroğlu'na yerli otomobilin çizimini hediye etti
Son 5 yılda satılmayan biletlere çıkan ikramiye tutarı açıklandı AK Partili Hakkı Köylü, hakkında çıkan kumar iddialarına yanıt verdi Kumar oynarken görüntülenen AK Parti milletvekili Hakkı Köylü'nün Yeni Akit muhabirlerini darp ettiği iddia edildi

Son Dakika Haberleri