Son Dakika Haberleri: CHP ve Hdp'li Eski Vekillerin de Bulunduğu 'Diyalog Grubu' Kuruldu

CHP ve Hdp'li Eski Vekillerin de Bulunduğu 'Diyalog Grubu' Kuruldu

4 yıl önce

Aralarında eski CHP ve HDP milletvekilleri ile sivil toplum örgütünden kişilerin bulunduğu 'diyalog grubu' kuruldu. Grup ülke sorunlarına sivil bir çözüm getirmek için çalışacak.

CHP ve Hdp'li Eski Vekillerin de Bulunduğu 'Diyalog Grubu' Kuruldu, System.String[]

Dönem sözcülüğünü CHP'nin eski Genel Başkanı Altan Öymen'in yapacağı grubun ilk toplantısını yarın İstanbul'da milletvekili dokunulmazlıkları konusunda yapacağı belirtildi.

Sorunların kalıcı, sivil ve katılımcı yollardan çözümüne katkıda bulunmayı hedefleyen, çeşitli siyasi partilerden siyasetçiler, TBMM'de çeşitli dönemlerde görev yapmış milletvekilleri, akademisyenler, gazeteciler, sivil toplum ve meslek örgütlerinin temsilcilerinin oluşturduğu bir 'diyalog grubu' kuruldu. Dönem sözcülüğünü gazeteci ve CHP eski Genel Başkanı Altan Öymen'in yaptığı platform üyeleri şöyle:

"Akın Birdal (HDP) Ali Haydar Konca (HDP), Beyza Üstün (HDP), Binnaz Toprak (CHP), Cengiz Aktar, Gencay Gürsoy, Gülseren Onanç (CHP), Hasip Kaplan (HDP), Hüsnü Okçuoğlu, Levent Tüzel (HDP), Melda Onur (CHP), Oya Baydar, Özgür Mumcu, Rıza Türmen (CHP), Rona Aybay, Salman Kaya (CHP), Sabahat Tuncel (HDP), Süleyman Çelebi (CHP), Tarhan Erdem, Ufuk Uras (HDP), Ziya Halis ve Zülfü Livaneli."

Diyalog grubu üyesi HDP Şırnak eski Milletvekili Hasip Kaplan, bağımsız ve sivil bir diyalog grubu olduklarını, özellikle demokratikleşme, barış ve dokunulmazlıklar konusunda çalışmalar yapacaklarını belirterek, yarın ilk olarak dokunulmazlıklar konusunda grup olarak İstanbul'da açıklama yapacaklarını söyledi.

Haber Yayın Tarihi : 22.04.2016 04:46 Kaynak: DHAKaan Kural sözünü tuttu! İmamoğlu kazanınca ses kaydı attı HDP, Ekrem İmamoğlu'ndan beklentisini açıkladı İstanbul seçimlerinin ardından Kadir Topbaş, sessizliğini bozdu!