Son Dakika Haberleri: CHP, Kılıçdaroğlu'nu Eleştiren Fikri Sağlar'a Kınama Cezası Verdi

CHP, Kılıçdaroğlu'nu Eleştiren Fikri Sağlar'a Kınama Cezası Verdi

3 yıl önce

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, yaptığı açıklamalar nedeniyle disipline sevk edilen Mersin Milletvekili Fikri Sağlar'a oy birliğiyle kınama cezası verdi.

CHP, Kılıçdaroğlu'nu Eleştiren Fikri Sağlar'a Kınama Cezası Verdi, System.String[]

CHP Parti Meclisi tarafından "tedbirli olarak kesin ihraç" istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Mersin Milletvekili Fikri Sağlar'ın cezası belli oldu. Fikri Sağlar'ın 'kınama cezası' ile cezalandırılmasına oy birliğiyle ve kesin olarak karar verildi.

CHP'den kararla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

"Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisinin 07.05.2017 tarih ve 2017/3 sayılı kararı ile, Tüzüğün 70/A-a,b,d maddesi uyarınca Kesin Çıkarma cezası istemiyle Yüksek Disiplin Kuruluna sevkine karar verilen D.Fikri SAĞLAR'la ilgili olarak; Yüksek Disiplin Kurulunca 26.05.2017 tarihli toplantıda yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda, D.Fikri SAĞLAR'ın Tüzüğün 70/C-a,b,c maddesi uyarınca Kınama Cezası ile cezalandırılmasına oy birliği ile ve kesin olarak karar verilmiştir."

FİKRİ SAĞLAR NE DEMİŞTİ?

Fikri Sağlar, Akşam gazetesine konuşmuş, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren ifadeler kullandı .Bu röportajın ardından Fikri Sağlar hakkında parti içinde disiplin süreci başlatılmıştı.

CHP'de muhalif kanadın önemli isimlerinden Fikri Sağlar, 'Her türlü göreve hazırım' diyerek genel başkanlığa adaylık sinyali vermişti. Sağlar, Kılıçdaroğlu'nu "Parti Meclisi'nde (PM) herhangi bir karar alınmasına izin vermiyor. 6-7 saat tartışıyoruz ancak o, kulağına kim ne fısıldıyorsa kararını ona göre veriyor" diyerek eleştirmişti. Sağlar şöyle konuşmuştu: "CHP artık karar almak ve uygulamak zorundadır. Karar veremeyenlerin yerine karar vereceklerle yürümek zorundadır. Çünkü artık fedakarlık bitti. Bütün gemiler yakıldı."

CHP, Kılıçdaroğlu'nu Eleştiren Fikri Sağlar'a Kınama Cezası Verdi
Haber Yayın Tarihi: 26.05.2017 12:56 Kaynak: AATürk bayrağının gölgesindeki hayalet köyde uzun yıllardır kimse yaşamıyor
6 yaşındaki çocuk, 5 gün annesinin cesediyle yaşadı Tesettüre giren Gamze Özçelik, özel tasarımlarıyla moda dünyasına adım attı