Çiçek: Mayıs Başında Taslak Anayasa Metni Çıkacak - Son Dakika

Çiçek: Mayıs Başında Taslak Anayasa Metni Çıkacak

18.01.2012 16:57
Çiçek: Mayıs Başında Taslak Anayasa Metni Çıkacak, System.String[]

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, 30 Nisan'a kadar söyleyecek sözü olanları dinleyeceklerini belirterek, "Mayıs başından itibaren taslak anayasa metni çıkacak." dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, 30 Nisan'a kadar söyleyecek sözü olanları dinleyeceklerini belirterek, "Mayıs başından itibaren taslak anayasa metni çıkacak." dedi.

Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nda konuşan Cemil Çiçek, yeni anayasayı yapma konusunda millete borçlu olduklarını ifade etti. Son günlerde eski Genelkurmay Başkanı'nın yargılanacağı yerin tartışıldığını söyleyen Çiçek, "Hemen herkes de bu tartışmaların içinde. Kaynağı ne? Anayasa." ifadesini kullandı.

Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun açıkladığı takvime göre 30 Nisan'a kadar sözü olan herkesi dinlemek istediklerini kaydeden Çiçek, "İçeriğiyle ilgili dinlediklerimizle müzakere yapmıyoruz. Ne söylemek isterlerse çok rahat söylemeli. Söylenenleri dikkate almazlar düşüncesi tepeden tırnağa yanlış. Herkesin görüşlerine ihtiyacımız var. Mayıs başından itibaren taslak anayasa metni çıkacak. Size göre bu taslak anayasa metni nasıl hazırlanmalı, bunların hepsine ihtiyacımız olan hususlardır. 50 defa anayasa yapmadık, ilk defa derli toplu bir anayasa yapmaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Askeri darbenin yaptığı anayasa varken, 4 partinin bulunduğu Meclis'in anayasa yapabileceğini dile getiren Çiçek, şunları söyledi: "Bu Meclis anayasa yapacak, bizim de sorumluluğumuz budur. Bu Meclis çok büyük bir yükün altına girmiştir. Bu anayasayı ne yapıp bitirmemiz gerekiyor. Olmadığı takdirde koro halinde 30 yıldır şikayet ettiğimiz bu anayasayı bir 30 yıl daha katlanırız."

Çiçek: Mayıs Başında Taslak Anayasa Metni Çıkacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Çiçek: Mayıs Başında Taslak Anayasa Metni Çıkacak - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım