Çiçek: Milli Sarayların Nitelikli Personel İhtiyacı Bulunuyor - Son Dakika

Çiçek: Milli Sarayların Nitelikli Personel İhtiyacı Bulunuyor

02.01.2012 13:35
Çiçek: Milli Sarayların Nitelikli Personel İhtiyacı Bulunuyor, System.String[]

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, TBMM'ye personel alımlarıyla ilgili bazı yayın organlarında çıkan haberler üzerine bir açıklama yaptı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, TBMM'ye personel alımlarıyla ilgili bazı yayın organlarında çıkan haberler üzerine bir açıklama yaptı. Çiçek, milli varlıkların bakım, onarım ve restorasyon hizmetlerini yürütmek için TBMM'nin personel ihtiyacı olduğunu söyledi. TBMM Başkanı Çiçek, Milli Saraylar'da çalışacak personelin gelişigüzel değil, nitelikleri doğrultusunda seçilerek istihdam edildiğini belirtti.

TBMM Başkanı Çiçek, TBMM'ye personel alımlarıyla ilgili bazı yayın organlarında çıkan haberler üzerine bir açıklama yaparak, "Türkiye Büyük Millet Meclisi, yasama ve denetim görevinin yanı sıra aynı zamanda merkez teşkilatının ve Milli Saraylara bağlı saray ve köşklerin fiziki alanlarının bakım, onarım ve temizlik hizmetlerini yapmakla yükümlüdür. TBMM'ye bağlı Milli Saraylar Başkanlığı'nın görev ve sorumluluk alanında başta Dolmabahçe ve Beylerbeyi Sarayı olmak üzere 4 kasır (Aynalıkavak Kasrı, Beykoz Kasrı, Ihlamur Kasrı, Küçüksu Kasrı), 3 köşk (Florya Atatürk Köşkü, Yalova Atatürk Köşkü, Yıldız Şale) ve Hereke Halı ve Dokuma Fabrikası ile Yıldız Çini Fabrikası bulunmaktadır." dedi.

Tarihten günümüze intikal eden milli varlıkların bakım, onarım ve restorasyon hizmetlerini yürütmek için TBMM'nin personel ihtiyacı olduğunu hatırlatan Çiçek, şunları söyledi: "Aynı zamanda müzecilik hizmeti de verilen bu mekanlar yılda on binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bu tarihsel varlıkların gelecek kuşaklara aktarılabilmesi için ihtiyaçlar doğrultusunda rehber, dekoratör, mimar, döşemeci, taş ustası, iskeleci, meydancı, perdeci, saatçi ve bunlara benzer ustalık gerektiren sanatkar personel çalıştırılmaktadır. Bu gibi personel gelişigüzel değil, nitelikleri doğrultusunda seçilerek istihdam edilmektedir."

Çiçek: Milli Sarayların Nitelikli Personel İhtiyacı Bulunuyor
Çiçek: Milli Sarayların Nitelikli Personel İhtiyacı Bulunuyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Çiçek: Milli Sarayların Nitelikli Personel İhtiyacı Bulunuyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Azerbaycan'dan Fransa'ya Dağlık Karabağ notası! Büyükelçi, bakanlığa çağırıldı Son Dakika: Yerli koronavirüs aşısında gönüllülere ikinci doz uygulaması başladı Hekimoğlu Trabzon, Batuhan Karadeniz'in 3 gol attığı maçta Kayserispor'u eledi Eski takım arkadaşı, Maradona'nın Türkiye macerasını anlattı: İnanılmazdı İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Cenazeler otobüsle taşındı Son Dakika: Türkiye'de 26 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 174 kişi vefat etti, 29 bin 132 yeni vaka tespit edildi Tartışmalı Astrazeneca-Oxford aşısıyla ilgili bomba itiraf: Hata yaptık İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü