Çiçekçiliğin "En İyileri"Ne Ödül - Son Dakika
Güncel

Çiçekçiliğin "En İyileri"Ne Ödül

Türkiye Çiçekçiler Birliğince (TÇB) Antalya'nın Manavgat ilçesinde 4. Geleneksel Çiçekçiliğin "En"leri ödül töreni düzenlendi.

09.10.2017 10:30
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye Çiçekçiler Birliğince (TÇB) Antalya'nın Manavgat ilçesinde 4. Geleneksel Çiçekçiliğin "En"leri ödül töreni düzenlendi.

Bir otelde gerçekleştirilen eğitim programının ardından, çiçekçiliğin en iyilerine ödülleri verildi. TÇB Başkanı İsmail Başaran ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlik üyelerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte15 kategoride ödül dağıtıldı.

Başaran, gazetecilere yaptığı açıklamada, birlik olarak sektörün gelişmesi ve paydaşlarının kendilerini yenileyerek çağın gerekliliklerine uyum sağlamaları için her yıl eğitim semineri düzenlediklerini ve en iyi çiçekçileri ödüllendirdiklerini söyledi.

Bütçe ve organizasyon bakımından Türkiye'nin en güçlü ve katma değer üreten kuruluşlarından olduklarını belirten Başaran, "Aylık ortalama 10 bin çiçek siparişi üreten bir kuruluşuz. E-ticaret üzerinden çiçeğin kalitesini bozacak fiyatlarda satış yapmıyoruz. Aylık ortalama 10 binin üzerinde sipariş üreten bir kuruluşuz. Her siparişin ortalama değeri 80-120 lira arasında değişiyor." dedi.

Katılımcıların ödül aldığı kategoriler şöyle:

"(Centilmenlik) Semih Şen, Meriç Tanyel, Oğuzhan Tatlıcı, 'Zor Bölge' Ferhat Doğala, Yavuz Taşdemir, Bulut Aydın, 'Özel Tasarım' Ercan Ünal, Turgut Sayınsoy, İsmail Bakaç, 'Siparişte Kusursuzluk' Vedat Yıldız, Fikret Duygu, Murat Aytaç, 'Gelişimde öncülük' Kerem Uşar, Cihan Altunkaya, Nesaret Şimşek, 'Hızlı Teslimat' Serhan Alkan, Salih Serkan Akbulut, Mehmet Şefik Şerbetçi, 'Özel Günler' Erol Taşdizer, Bora Çaldıran, Ramazan Kıyatsil, 'Zerafet' Özlem Çevik."

Ödül töreni kapsamında kapalı gözle çiçek yapma yarışması düzenlendi. Yanlarında bir yardımcıyla en iyi çiçeği yapmaya çalışan yarışmacılardan Serhan Alkan, Şaban Kardaş ikilisi birinci oldu. Yarışmada, Elmas Yurdakul, Bayram Yurdakul ile Hakan Sakin ve Kadir Durak ikilileri ikinci ve Özlem Çevik ile Şefik Özdemir ikilisi de üçüncülüğü elde etti. Birinci olan ikileye 800 lira, ikincilere 600 lira ve üçüncü olan ikiliye de 400 lira para ödülü verildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çiçekçiliğin 'En İyileri'Ne Ödül - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • TEM Otoyolu'nda feci kaza: 1 ölü, 2 yaralı
  02:46 TEM Otoyolu'nda feci kaza: 1 ölü, 2 yaralı

  TEM Otoyolu'nun Kocaeli geçişinde tıra arkadan çarpan otomobilin tavanı koptu. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 1'i ağır 2 kişi yaralandı. Olay yerinde yapılan incelemede otomobilde boş alkol şişeleri bulundu.

 • Anadolu Otoyolu'nda tıra çarpan otomobilde 1 ölü, 2 yaralı
  02:35 Anadolu Otoyolu'nda tıra çarpan otomobilde 1 ölü, 2 yaralı

  Kocaeli'de Anadolu Otoyolu'nun İzmit geçişi İstanbul istikametinde meydana gelen kazada, yabancı plakalı bir otomobil tıra çarptı. Kazada otomobilde bulunan 1 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi ağır yaralandı. Olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldıktan sonra otoyolun ulaşımı normale döndü.

 • Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı
  02:03 Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine yasa dışı yollardan girdiği belirlenen 13 düzensiz göçmen, ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Operasyonda, göçmenlerden birinin kasten yaralama suçundan arandığı tespit edildi. Yakalanan düzensiz göçmenlerden 12'si Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

 • Haiti'de Silahlı Çeteler Hapishaneyi Basarak Binlerce Mahkumu Serbest Bıraktı
  01:45 Haiti'de Silahlı Çeteler Hapishaneyi Basarak Binlerce Mahkumu Serbest Bıraktı

  Haiti'nin başkenti Port-Au Prince'te silahlı çeteler, başlıca hapishaneyi basarak binlerce mahkumu serbest bıraktı. Firar eden mahkumlar arasında, Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise'nin öldürülmesiyle suçlanan çete üyeleri de bulunuyor. Haiti'deki şiddet olayları son yıllarda artış göstermiş olup, çeteler başkentin büyük bir kısmını kontrol altında tutuyor. Bu olaylar sonucunda dört polis memuru öldü, beş kişi yaralandı. Haiti'de çete şiddeti nedeniyle son bir yılda 8400'den fazla kişi hayatını kaybetti.


Advertisement