Çiftçi Kadınlar Çocuklar Gibi Eğlendi - Son Dakika
Çiftçi Kadınlar Çocuklar Gibi Eğlendi

Çiftçi Kadınlar Çocuklar Gibi Eğlendi

29.04.2013 09:49

Antalya'nın Kumluca İlçesi'ndeki 14'üncü Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında kadınlar, domates kasası taşıma yarışmalarında doyasıya eğlendi.

Kumluca Belediyesi tarafından düzenlenen Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında, Karatepe Stadyumu'nda 'Kadınlar Günü' düzenlendi. Sadece kadınların katıldığı etkinliği, Kumluca Kaymakamı Salih Işık'ın eşi Saadet Işık, Belediye Başkanı AK Parti'li Hüsamettin Çetinkaya'nın eşi Azime Çetinkaya ile birlikte çok sayıda kadın izledi.

Sunuculuğunu sinema ve tiyatro oyuncusu Ali Elgün'ün yaptığı etkinlikte konuşan Azime Çetinkaya, seracılık yaparak hayatlarını kazanan kadınların eğlenmeleri ve hoş vakit geçirmeleri için 'Kadınlar Günü'nü festival programına dahil ettiklerini söyledi.

YARIŞMALARLA EĞLENDİLER

Açılış konuşmasının ardından etkinlikler, 'domates kasası taşıma' yarışmasıyla başladı. Kadınlar, başlangıç noktasından bitiş noktasına en fazla domatesi taşımaya çalıştı. Zorlu yarışmada sık sık kazalar da meydana geldi. Dengesini kaybeden kadınlar, ellerindeki kasalarla birlikte düştü. 16 kasa domates taşıyan Kadriye Acar birinci, 14 kasa taşıyan Seher Erişli ikinci ve 13 kasa taşıyan Zeynep Türkoğlu üçüncü oldu. Etkinliğin diğer eğlenceli yarışması ise domates yeme yarışması oldu.

Yarışmaya katılan 10 kadın, en kısa sürede 1 kilo 300 gram domatesi yemeye çalıştı. Büyük çekişmeye sahne olan yarışmayı Sıdıka Seyrek kazandı. El arabasıyla domates kasası taşıma yarışması, halat çekme yarışmalarının düzenlendiği etkinlikte, yarışmaların birincilerine çeyrek altın ve çeşitli hediyeler edildi.

Günün sonunda ise Türk Halk Müziği sanatçısı Yudum, konser verdi. Stadyumu dolduran binlerce kadın, sanatçının seslendirdiği türkülerle coştu. Kadınların doyasıya eğlendiği konser sonunda Kaymakam Salih Işık'ın eşi Saadet Işık, Yudum'a günün anısına bir plaket verdi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çiftçi Kadınlar Çocuklar Gibi Eğlendi - Son Dakika


Advertisement