Çiftçiler Fidan Uyarısı: Kökü Açık Halde Satılan Fidanları Almayın - Son Dakika

Çiftçiler Fidan Uyarısı: Kökü Açık Halde Satılan Fidanları Almayın

18.01.2012 17:33
Çiftçiler Fidan Uyarısı: Kökü Açık Halde Satılan Fidanları Almayın, System.String[]

Tokat Turhal Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, pazar yerlerinde fidanların açık köklü olarak dolaştırılarak satılmasının yasak olduğunu bildirdi.

Tokat Turhal Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, pazar yerlerinde fidanların açık köklü olarak dolaştırılarak satılmasının yasak olduğunu bildirdi. Müdürlük, vatandaşlara kökü açıkta olan fidanları satın almaları yönünde uyarıda bulundu.

İlçe Tarım Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, pazar yerlerinde fidanların açık köklü olarak dolaştırılarak satıldığına dikkat çekildi.

Fidanların sabit yerlerde ve köklerinin kum veya toprağa gömülü olarak satılması gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, "5553 Sayılı Tohumculuk Kanunu ve bağlı yönetmenlikler, gerekse 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu ve buna bağlı olarak çıkarılan yönetmenliklerle fidanların açık köklü olarak dolaştırılıp pazar yerlerinde satılması yasaklanmıştır. Bu yönetmenliklere göre fidanlar sabit yerlerde toprak veya kuma gömülü olarak 'Tohumluk Bayii Belgesi' veya 'Fidan Üretici Belgesi' sahibi kişi veya kuruluşlarca satılabilmektedir. Yetkili kişilerin yönetmenlik, genelge ve talimatlara uygun fidan satış yapmamaları durumunda satış işlemleri durdurulacaktır." denildi.

Çiftçiler Fidan Uyarısı: Kökü Açık Halde Satılan Fidanları Almayın

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Çiftçiler Fidan Uyarısı: Kökü Açık Halde Satılan Fidanları Almayın - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 483 liradan işlem görüyor "Mekanın sahibi geri geliyor" diyen Buket Aydın, yeni projesini duyurdu Bakan Koca'nın işe giden vatandaşlar için sunduğu çözüm önerisi yorum bombardımanına tutuldu Babasını öldüren genç, "Ailevi sorunlarımız vardı" dedi En lezzetli isot yarışmasında jüri olan Mahmut Tuncer zor anlar yaşadı Rus gazeteci Ermeni cephesinden bildirdi: Dayanılmaz bir koku var, askerlerin cesetleri ortalıkta duruyor Aynı sokakta 7 otomobili soyan hırsızın eline geçen sadece iki gözlük oldu İki kadınla gittiği günlük kiralık dairenin camından düşerek can vermişti! Cinayete kurban gittiği ortaya çıktı