Çiftçilere Mazot, Gübre Desteği Hakedişleri Askıya Çıktı - Son Dakika

Çiftçilere Mazot, Gübre Desteği Hakedişleri Askıya Çıktı

11.01.2012 18:15
Çiftçilere Mazot, Gübre Desteği Hakedişleri Askıya Çıktı, System.String[]

Geçtiğimiz yıl mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi desteği giçin Malatya gıda tarım ve hayvancılık il müdürlüklerine başvuran hakediş icmallerinin askıya çıkarıldığı bildirildi.

Geçtiğimiz yıl mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi desteği giçin Malatya gıda tarım ve hayvancılık il müdürlüklerine başvuran hakediş icmallerinin askıya çıkarıldığı bildirildi.

Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hamit Aygül, bakanlık tarafından, tarımsal üretimi desteklemek amacıyla mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi desteği verildiğini belirtti. Geçtiğimiz yıla yönelik destek başvurularının, 30 Aralık 2011 tarihinde sona erdiğini belirten Aygül, şöyle devam etti:

"2011 yılında mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi desteğine başvuran üreticilerimizin isimlerinin ve destek bilgilerinin yer aldığı hakediş icmalleri 11.01.2012 tarihi itibariyle il ve ilçelerimiz köy ve mahalle muhtarlıklarınca belirlenen yerlerde 10 gün süreliğine askıya çıkarılmaya başlanmıştır. Askı süresi sonunda icmaller kesinlik kazanacağından çiftçilerin mağdur olmamaları için askı icmallerdeki bilgilerini kontrol etmeleri ve herhangi bir yanlışlık tespit ettikleri takdirde süresi içerisinde il-ilçe gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüklerine şahsen başvurmaları gerekmektedir. Askı süresince herhangi bir itiraz olmadığı takdirde, icmallerdeki bilgiler doğru kabul edilecek, sonra yapılacak itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır."

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Çiftçilere Mazot, Gübre Desteği Hakedişleri Askıya Çıktı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

15 yaşındaki Günay Özışık'a ilk müdahale enkaz altında yapıldı! O anlar kamerada Koronavirüse yakalanan 80 yaşındaki baba taburcu oldu, oğlu ise verdiği savaşı kaybetti Depremin merkez üssü Seferihisar'da deniz yeniden çekildi İzmir depremi çelik gökdeleni de vurdu! İnşaattan düşen işçi hayatını kaybetti Özel hastanelerde koronavirüs test ücreti 250 TL olacak Çocukken ırmaktan tuttuğu balıkları şimdi üreterek dünyaya pazarlıyor Çam kozalağından denemelik turşu yapmaya başlamıştı, şimdi taleplere yetişemiyor Rusya'dan yardım isteyen Paşinyan'a aynı cevap verildi: Çatışmalar Ermenistan topraklarına sıçrarsa destek veririz