Çiftçilere "Protein Oranı Artırma" Eğitimi - Son Dakika

Çiftçilere "Protein Oranı Artırma" Eğitimi

08.03.2012 10:40
Çiftçilere

TMO'nun protein sistemine dayanan buğday alımı nedeniyle, üründe protein oranını artırmak için yapılması gerekenler Sarayönü'nde çiftçilere köy köy dolaşılarak anlatılıyor.

TMO'nun protein sistemine dayanan buğday alımı nedeniyle, üründe protein oranını artırmak için yapılması gerekenler Sarayönü'nde çiftçilere köy köy dolaşılarak anlatılıyor.

Sarayönü Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli ziraat mühendisleri ve teknik elemanlarca köy ve beldelerde çiftçilere hububat yetiştiriciliği, çeşitler, hububatta gübreleme zamanları ve gübreler, toprak analizi, sulama konularında bilgiler veriliyor.

Kalite ve üründe protein artışına katkı sağlayan, hububat hastalık ve zararlılarıyla mücadelede dikkat edilmesi gereken hususlar aktarılıyor.

Bugüne kadar yapılan eğitimler, Bahçesaray ve Ertuğrul köylerinin yanı sıra Kurşunlu, Ladik ve Başhüyük beldelerinde gerçekleştirildi.

Önümüzdeki hafta Karatepe, Yenicekaya, Değirmenli, Büyükzengi köylerine gidecek olan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik elemanları, çiftçilerin katılımlarıyla eğitimlerin daha güzel geçeceğini, karşılıklı bilgi alışverişiyle daha verimli olacağını dile getirdi.

Sarayönü'nde Buğdayda Kalite Eğitimleri'nin tüm köy ve beldelerde verileceği vurgulandı.

- KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çiftçilere 'Protein Oranı Artırma' Eğitimi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren koca olay yerinde bekledi ABD başkanlığı için yarışan Biden, ücretsiz koronavirüs aşısı sözü verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Galatasaray'ın eski başkanı Faruk Süren: Aday olmayı düşünmüyorum İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi