Çiftçilere "Protein Oranı Artırma" Eğitimi - Son Dakika

Çiftçilere "Protein Oranı Artırma" Eğitimi

08.03.2012 10:40
Çiftçilere

TMO'nun protein sistemine dayanan buğday alımı nedeniyle, üründe protein oranını artırmak için yapılması gerekenler Sarayönü'nde çiftçilere köy köy dolaşılarak anlatılıyor.

TMO'nun protein sistemine dayanan buğday alımı nedeniyle, üründe protein oranını artırmak için yapılması gerekenler Sarayönü'nde çiftçilere köy köy dolaşılarak anlatılıyor.

Sarayönü Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli ziraat mühendisleri ve teknik elemanlarca köy ve beldelerde çiftçilere hububat yetiştiriciliği, çeşitler, hububatta gübreleme zamanları ve gübreler, toprak analizi, sulama konularında bilgiler veriliyor.

Kalite ve üründe protein artışına katkı sağlayan, hububat hastalık ve zararlılarıyla mücadelede dikkat edilmesi gereken hususlar aktarılıyor.

Bugüne kadar yapılan eğitimler, Bahçesaray ve Ertuğrul köylerinin yanı sıra Kurşunlu, Ladik ve Başhüyük beldelerinde gerçekleştirildi.

Önümüzdeki hafta Karatepe, Yenicekaya, Değirmenli, Büyükzengi köylerine gidecek olan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik elemanları, çiftçilerin katılımlarıyla eğitimlerin daha güzel geçeceğini, karşılıklı bilgi alışverişiyle daha verimli olacağını dile getirdi.

Sarayönü'nde Buğdayda Kalite Eğitimleri'nin tüm köy ve beldelerde verileceği vurgulandı.

- KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çiftçilere 'Protein Oranı Artırma' Eğitimi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'dan akılalmaz sözler: Kudurun