Çiftçilere Süt Sağma Makinesi Dağıtıldı - Son Dakika

Çiftçilere Süt Sağma Makinesi Dağıtıldı

05.12.2018 15:52
Çiftçilere Süt Sağma Makinesi Dağıtıldı, System.String[]

Gölbaşı ilçesinde 230 büyükbaş hayvan yetiştiricisine süt sağım makinesi dağıtıldı.

Gölbaşı ilçesinde 230 büyükbaş hayvan yetiştiricisine süt sağım makinesi dağıtıldı.

"Sütçülükte Modernizasyon ve Nasırsız Eller Projesi" kapsamında düzenlenen dağıtım töreninde konuşan İl Tarım Müdürü Adil Alan, projenin GAP İdaresi tarafından yüzde 70 hibe şeklinde desteklendiğini belirtti.

Çiftçilerin büyükbaş hayvanlarından daha hijyenik şartlarda süt elde etmesi, bunu yaparken de zamandan ve işçilikten tasarruf ettirmeyi amaçladıklarını aktaran Alan, "Bu projeyle hayvan yetiştiriciliği için çok önemli olan meme hastalıklarının da önüne geçmiş olacağız. GAP idaresine proje destekçisi oldukları için ayrıca teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Projeyle Gölbaşı'nda 230 çiftçiye süt sağma makinesi verildi.

Süt sağım makinesi dağıtım törenine Vali yardımcısı ve Gölbaşı Kaymakam Vekili Adem Kaya, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Belören Beldesi Belediye Başkanı Mahmut Turan, Gölbaşı Tarım ve Orman İlçe Müdürü Erdal Yılmaz, Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Doğan Güven ve çiftçiler katıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Çiftçilere Süt Sağma Makinesi Dağıtıldı - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İzmir'de 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi Burak Yılmaz'dan takım arkadaşı Jonathan David'e destek: Gol atamamak her forvetin başına gelebilir Son Dakika: Yaşlı komşusuna şiddet uygulayan ünlü şarkıcı Halil Sezai tahliye edildi Son Dakika! Azerbaycan, aralarında bebek, çocuk ve kadınların olduğu 90 sivilin Ermenistan tarafından katledildiğini bildirdi Borsada işlem gören en değerli şirket BİM oldu Mesut Yılmaz'ın ölüm haberi memleketini yasa boğdu 29 Ekim kutlamasında utandıran görüntüler: Protokole deri koltuklar, gazilere plastik sandalye Mahalle muhtarı, 4 erkek çocuğuna istismar suçundan tutuklandı