Çiftçilerin Ziraat Bankası'ndan Beklentileri... - Son Dakika

Çiftçilerin Ziraat Bankası'ndan Beklentileri...

06.01.2012 11:19
Çiftçilerin Ziraat Bankası'ndan Beklentileri..., System.String[]

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'ı ziyaret ederek, çiftçilerin beklentilerini aktardılar.

Adanalı çiftçi temsilcileri,

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'ı ziyaret ederek, çiftçilerin beklentilerini aktardılar.

Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Behçet Homurlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Adana Tahıl Üreticileri Birliği Başkanı Nur Özkan, Çiftçiler Birliği yönetim kurulu üyesi Avni Özşahin ve kentin önde gelen çiftçilerinden Fırat Özkan ile gerçekleştirdikleri ziyaretin, son derece olumlu geçtiğini bildirdi.

Ziyarette, çiftçilerin Ziraat Bankası'ndan beklentilerini de özet olarak aktarma fırsatı bulduklarını ifade eden Homurlu, "Yeni genel müdürümüzle tarımdaki ve tarım teknolojilerindeki gelişmeleri paylaştık. Bu gelişmelerin Türkiye tarımının en önemli merkezlerinden olan, bereketli topraklara sahip Çukurova'ya yansımasının olumlu olduğunu vurguladık" dedi.

Homurlu, Genel Müdür Hüseyin Aydın'ı Adana'ya davet ettiklerini, bu davetin de genel müdür tarafından son derece olumlu karşılandığını ifade ederek, "İnanıyorum ki Ziraat Bankası ile çiftçilerin münasebetleri içtenlikle devam edecek" diye konuştu.

Eskiden çiftçi kredileri konu olduğunda sadece Ziraat Bankası'nın akla geldiğini ancak, bugün durumun değiştiğini anlatan Homurlu, şunları kaydetti:

"Tarıma kredi açan tüm kuruluşlar doğru yapıyor, çünkü özsermayesi güçlü bir sektör. Ancak, tarım,

bu güçlü öz sermaye yapısına rağmen finansman güçlüğü çeker. Bunun nedeni ise yılda bir ya da iki hasat olduğu için sermaye birikimi zordur. Bu nedenle yaşanan finansman sorunu da kredilerle telafi edilir."

Başkan Behçet Homurlu, tarım sektörünün, bankaların gözünde garantisi güçlü bir sektör olduğuna da dikkati çekerek, "Çünkü, arkasında güçlü bir gayrimenkul vardır. Özel bankalar da bu gücü daha sonra keşfederek, çiftçi kesimine yönelik alternatifli kredi seçenekleriyle müşteri portföylerine çiftçileri de dahil ettiler" dedi. - ADANA

Çiftçilerin Ziraat Bankası'ndan Beklentileri...

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çiftçilerin Ziraat Bankası'ndan Beklentileri... - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Demet Akalın'ın "İnsan bir erkeğin gücünü istiyor" sözleri sosyal medyada tepkiyle karşılandı Karabağ, Avrupa Ligi'ndeki Villarreal maçını İstanbul'da yapacak Ekim ayında çiçek açıp, meyve veren armut ağacı şaşırttı Artvin'de gökyüzünde ilginç anlar! Gören telefona sarıldı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!