Çiftlikköy Belediyesinde Tis İmzalandı - Son Dakika

Çiftlikköy Belediyesinde Tis İmzalandı

04.01.2018 15:19
Çiftlikköy Belediyesinde Tis İmzalandı, System.String[]

Çiftlikköy Belediyesi bünyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Çiftlikköy Belediyesi bünyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Çiftlikköy Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında varılan anlaşma doğrultusunda, belediye işçilerinin 2 yıl süreyle geçerli olacak sosyal ödemeleri ile çalışma koşullarını belirleyen toplu iş sözleşmesi (TİS), Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ile Hizmet-İş Sendikası Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Keskin tarafından imza altına alındı.

Silpagar yaptığı konuşmada, Çiftlikköy Belediyesi çalışanlarının bölgedeki en iyi maaşı almasını istediğini dile getirerek, şunları söyledi:

"Bu toplu iş sözleşmesiyle Çiftlikköy Belediyesi bünyesindeki tüm işçilerimize 2 yıl süreliğine sosyal haklarda yüzde 36 oranında ücret zammı artışına gidildi. 2019-2024 zammını tekrar ek protokolle değerlendireceğim. Bunu daha önce de yaptım çünkü biz büyük bir aileyiz. Tüm işçilerimize zamları hayırlı uğurlu olsun."

Hizmet İş Sendikası Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Keskin de Çiftlikköy Belediyesi'nin, Türkiye'nin önde gelen sözleşmesine sahip olduğunu ifade ederek, "Bu konuda Belediye Başkanımız Ali Murat Silpagar'a ve ekibine teşekkür ederiz. Toplu iş sözleşmemizin tüm işçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

Keskin, imza töreni sonunda Silpagar'a teşekkür plaketi takdim etti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çiftlikköy Belediyesinde Tis İmzalandı - Son Dakika


Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici