Çiftlikköy'de üretici köylü pazarı açıldı - Son Dakika

Çiftlikköy'de üretici köylü pazarı açıldı

27.06.2019 16:20
Çiftlikköy'de üretici köylü pazarı açıldı, System.String[]

Çiftlikköy Belediyesi tarafından kurulan "Çiftlikköy Üretici Köylü Pazarı" açıldı.

Çiftlikköy Belediyesi tarafından kurulan "Çiftlikköy Üretici Köylü Pazarı" açıldı.

Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, pazarın açılış töreninde yaptığı konuşmada, ilçenin meyve ve sebze konusunda son yıllarda çok önemli gelişmeler kaydettiğini söyledi.

Köylere çok ciddi yatırımlar yapıldığını belirten Karabulut, "Vatandaşlarımızdan ve yöneticilerimizden, üretilen ürünlerin direkt üreticiden tüketiciye arada aracı olmadan aktarılması yönünde bize sürekli talep geliyordu. Bu doğrultuda belediyemizin katkılarıyla açılışını yapmak bugüne nasip oldu. Her perşembe günü pazar satışı gerçekleşecektir. Tüm Çiftlikköylü vatandaşlarımıza ve köylümüze hayırlı olsun." dedi.

Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ise "Çiftlikköy'de ilk köylü pazarının açılışını gerçekleştirdik. Bundan sonra, bereketli topraklarımız tekrar canlanacak ve köylümüz ürettiklerini tüketiciyle hiçbir aracı olmaksızın buluşturacak. Pazar yerinde kurulan köylü pazarında Çiftlikköy'ün 9 köyü, 8 mahallesinden köylüler mallarını her perşembe satabilecek." diye konuştu.

Açılışına, İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar'ın da katıldığı köylü pazarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Çiftlikköy'de üretici köylü pazarı açıldı
Çiftlikköy'de üretici köylü pazarı açıldı
Çiftlikköy'de üretici köylü pazarı açıldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Çiftlikköy'de üretici köylü pazarı açıldı - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici