Çiftlikköy'ün Sorunları Halk Toplantısında Görüşüldü - Son Dakika

Çiftlikköy'ün Sorunları Halk Toplantısında Görüşüldü

12.01.2012 14:30
Çiftlikköy'ün Sorunları Halk Toplantısında Görüşüldü, System.String[]

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Çiftlikköy Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Her zaman düzenlenen halk toplantılarından birisini Çiftlikköy'de düzenleyen Başkan Cem Kara, Çatalca Belediyesinin yapmış olduğu çalışmaları Çiftlikköy halkına aktardı.

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara geçtiğimiz gün Çiftlikköy'deydi. 2009 yerel seçimlerinde belde belediyesi kapatılarak, Çatalca merkeze 36 kilometre uzaklıkta mahalle olarak Çatalca Belediyesine bağlanan Çiftlikköy'de sunum yapan Başkan Cem Kara, "Belediye Başkanı da olsam öğretmen kimliğim ile her zaman halkımızı bilgilendiriyorum. Yaptığımız her çalışmayı büyük bir içtenlikle ve belgesiyle sizlere aktarıyorum ve her zaman aktarmaya devam edeceğim" dedi.

Bu tür toplantıların bir dertleşme toplantısı olduğunun da altını çizen Başkan Cem Kara, toplantıya her zamanki gibi ilk önce sunum eşliğinde Çatalca'nın tarihini anlatarak başladı. Türkiye Cumhuriyeti kurulurken ülke toprakları üzerinde herkesin büyük bir savaş verdiğini ve bağımsızlığın bu inanç sayesinde kazanıldığını belirterek, "ne mutlu ki Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda Çatalca Belediyesi de kuruldu. Cumhuriyet ile yaşıt olan Çatalca'dan ayrılan Terkos, Hadımköy ve Muratbey beldeleri ve bazı köyler başka ilçelere bağlanmasına rağmen, Çatalca halen İstanbul'un en büyük ilçesidir. İstanbul'un yüzde yirmisini oluşturan Çatalca'da Binkılıç, Karacaköy ve Çiftlikköy'e giderken birçok köyden geçiyoruz, ama bu köylerimiz hizmetlerini Çatalca Belediyesinden almıyorlar. 1995 senesinde referandum ile belde belediyesi olan Çiftlikköy, 2009 seçimleri itibariyle mahalleye dönüştürülmüştür. Burada belediye başkanlığı yapmış olan kişiler Çiftlikköy için çalıştı. Biz de mahallemiz olan Çiftlikköy için çalışıyoruz" dedi. Çiftlikköy'de son yıllarda nüfusun düştüğünü belirten Başkan Cem Kara, "kendi yağımızla kavrulup hizmet etmeye çaba sarf ediyoruz. Çiftlikköy'ün orman, makta ve su gibi sorunlarını İBB Meclisine taşıyoruz ve bazı sorunların da TBMM'ye taşınması için milletvekillerimizle ortak çalışıyoruz" dedi.

Çiftlikköy Merkez Camiinde bulunan baz istasyonunun ahali tarafından istenmediğini ve bu sorundan da haberdar olduğunu dile getiren Başkan Cem Kara, "Dini ve Sosyal Hizmet Vakfı ve bir cep telefonu operatörü arasında imzalanan 15.06.2007 – 31.12.2016 yıllarını kapsayan sözleşme elimizi kolumuzu bağlıyor. İnsanların sağlığına etki ettiği iddia edilen baz istasyonlarının şehir merkezi dışında kurulması için Temmuz 2009 tarihinde bir meclis kararı aldık, fakat bu sözleşme gereğince belediye olarak bir tasarrufumuz bulunmuyor" dedi. Çiftlikköy'de yaşanan sağlık sorununa da değinen Başkan Cem Kara, aile hekimliği uygulaması sonrasında Çiftlikköy'de sorunlar oluşturduğunu ve sorunun çözümü için faaliyette bulunduğunu belirtti. Ayrıca mahallede eczane açılması için eczacılar odası ile gerekli yazışmaların yapıldığını söyleyen Cem Kara bu sorununun çözümü için de gerekli çalışmaların kendisi tarafından yapıldığının altını çizdi. Toplantı sonrasında mikrofonları vatandaşa uzatan Başkan Cem Kara, gelen soruları cevapladı.

Çiftlikköy'ün Sorunları Halk Toplantısında Görüşüldü

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Çiftlikköy'ün Sorunları Halk Toplantısında Görüşüldü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

G.Saray Falcao'yu satarsa, bonservisinin yüzde 60'ı Monaco'ya verilecek 6 ay sonra ortaya çıktı! Annesini korumak isteyen işkence edip diri diri yakmışlar Erdoğan'dan "Artan korona vakaları sonrası yeni tedbirler gelecek mi?" sorusuna yanıt Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinop'ta S-400'lerin test edildiğini doğruladı Esir alınan Ermeni askerden olay itiraf: PKK Karabağ'da savaşıyor, askerler aylık 600 dolar maaş alıyor Çiftçi ve hayvancılık destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak 3 gün zorlama hapis cezası alan fenomen Sinem Umaş, emniyete teslim oldu Eşi için aldığı cipin hasar kayıtlı olduğunu öğrenince aracı bayi önünde yakmaya kalktı